Seyyar Pilav Satarak Para Kazanma – Maliyet ve Karlılık

Gün içerisinde acıktığımız zaman atıştırmalık bir şeyler yemek isteriz. En basit ve kolay bulunabilen ürünlere yöneliriz. Seyyar arabalarda pilav satan pilavcılar bu duruma en iyi örnektir diyebiliriz. El arabası içinde nohutlu pilav ve ayran satan seyyar pilavcılar iyi bir gelir elde ediyorlar. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için seyyar pilav satarak para kazanma işi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Seyyar Pilav Satarak Para Kazanma

Seyyar pilav satarak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak pilavın kıvamını ve tadını çok iyi ayarlamalısınız. Nohutlu ve tavuklu olmak üzere 2 çeşit pilav yapmalısınız. Yemek konusunda iyi değilseniz işi bilene bırakın ve siz sadece satışı yapın. 

Seyyar arabanızı ikinci el olarak sahibinden gibi siteler aracılığı ile temin edebilirsiniz. Az biraz bakım ile seyyar arabanızı güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Plastik tabak, kaşık, kutulu ayran gibi ihtiyaçlarınızı alın. Bu ürünleri alırken maliyeti mümkün olduğu kadar düşük tutun. Kutulu ayranları fabrika çıkış fiyatına satın alabilirsiniz. 

İhtiyacınız olan sermaye aşağı yukarı 7500-10000 TL arasındadır. Bunun içerisinde seyyar araba fiyatı ve diğer giderler dahildir. (pirinç, tüp, ayran, tabak ve kaşık, peçete vs) En fazla masraf yapacağınız ürün seyyar pilav arabası olacaktır. Tabii ki bu işte yüksek satış oranları için şehrin işlek noktalarını gezmeniz gerekir. Gün içerisinde farklı yerlerde durarak satış yapmaya çalışabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse futbol karşılaşmalarının olduğu günlerde aracınızı stad önüne koyabilirsiniz. Maç günlerinde stad çevresinde ucuza yemek arayan birçok kişi bulunur ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz. 

Simit Sarayı bayilik alma şartları hakkında bilgi almak için: Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları: 2021 Franchise Bedeli Ne Kadar? Simit Sarayı Bayiliği Nasıl Alınır?

Pilav Satarak Ne Kadar Kazanılır?

Seyyar pilav işi oldukça karlı işlerden biridir. Gıda sektöründe her işte olduğu gibi kar oranları fazlasıyla yüksektir. Sıcak para ve nakit alışverişin olduğu bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün yapacağınız 100 tabal satış ile giderler düşüldüğü zaman günlük net 250 TL para kazanabilirsiniz. Satış miktarlarının artması ile birlikte kar oranı da artacaktır. Bu noktada önemli olan daimi bir müşteri kitlesi kazanabilmektir. Süreki aynı mekanlarda satış yaparak insanlar tarafından tanınabilirsiniz. Böyle olursa ister istemez kazancınız yükselecektir. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için seyyar pilav satarak para kazanma işi hakkında bilgi verdik. Umuyoruz ki sizler için bilgi verici ve faydalı bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere, hayatınızda başarılar diliyoruz!