İşsizim Ne Yapabilirim Diyenlere Pratik Para Kazanma Yolları (2021)

işsiz sermaye 777x400 1 - İşsizim Ne Yapabilirim Diyenlere Pratik Para Kazanma Yolları (2021)

 Her insanın işsiz kaldığı dönemler olmuştur. Bizim gibi ekonomik krizler ile boğuşan ülkelerde işsizlik kronik bir sorun haline gelmiştir. 2019 yılında açıklanan verilere göre 20-27 yaş arası her 3 kişiden 1’i işsizdir. Ekonomik durgunluk nedeniyle birçok iş yeri küçülmeye gittiği için işsiz kalan insan sayısında büyük bir artış söz konusu. İnsanlar haliyle yaşamaya devam etmek için bir miktar paraya ihtiyaç duyabiliyorlar. Özellikle evli ve çocukları olan kişiler için bu oldukça can sıkıcı olabilir. Bizler de bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bazı para kazanma yollarını tavsiye etmeye karar verdik. Sizleri bu yazımızı okumaya davet ediyoruz. İleride okuyacağınız yazımızda “İşsizim ne yapabilirim ve para kazanmak için hangi pratik yolları deneyebilirim? “ gibi sorulara yanıt bulmuş olacaksınız. Umarız sizler için faydalı ve bilgilendirici bir yazı olur. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Evdeki Eşyaları Satın

 İşsiz bir kişi acil paraya ihtiyaç duyar. Yaşamaya devam edebilmek için, en azından karnımızı doyurabilmek için az da olsa para kazanmamız gerekir. İşsiz durumda olan kişiler evdeki kullanmadıkları eşyaları satarak para kazanabilirler. Elbette bu yol ile kazanacağınız para oldukça sınırlıdır. Ancak bu işi siz geçici olarak sadece yaşamaya devam edebilmek için yapacaksınız. Evinizde bir köşede duran eski koltuklar, yataklar, TV, telefon aklınıza ne geliyorsa satışa koyup para kazanabilirsiniz. Biliyoruz oldukça kısa vadeli bir çözüm fakat bu da para kazanmanın yöntemlerinden bir tanesi. Para kazanmaya başladıktan sonra sattığınız eşyaları belki geri alma şansınız olabilir.

Akrabalardan Borç Alın

10.000 TL. SERMAYE iLE NE is YAPABiLiRiM 395x225 1 - İşsizim Ne Yapabilirim Diyenlere Pratik Para Kazanma Yolları (2021)

 Zor zamanlarda insanların en yakınlarından borç alması oldukça normal bir durumdur. İşsiz olduğunuz için akrabalarınız size yardım etmekten geri durmayacaktır. Eskiden beri ülkemizin insanı akrabalarına yardım etmeyi ve borç para vermeyi sever. Siz de yakınlarınıza başvurarak yeni bir iş bulana kadar idare etmek için borç para isteyebilirsiniz. Borcunuzu ne zaman ödeyeceğinizi bilmediğiniz için size koşulsuz güvenen ve yardım etmek isteyen akrabalarınızdan borç almanız daha doğru olacaktır. Akrabalarınız haricinde akrabanız kadar çok sevdiğiniz yakın arkadaş çevrenizden de borç almayı deneyebilirsiniz.

Operatör Taksitli Telefon Alıp Satın

 İşsiz kişilerin çok acil para bulması gerekir. Bunun için de kısa sürede para kazanılabilecek işlerin yapılması lazım. Son zamanlarda acil nakit ihtiyacı olan kişilerin büyük bir kısmı, nakit ihtiyacını karşılamak için taahhütlü cep telefonu alıp satıyor. Bu da acil para bulmaya yardımcı işlerden bir tanesi. Bunu başarabilmek için cep telefonu operatöründen taksitli telefon satın alıp, peşin olarak başka bir yere satarak para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle anında 3000-4000 TL arası bir nakit para elde edilebilir. Her ay operatörlerden alınan cep telefonlarının yaklaşık yüzde 10’u nakit aracı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Günümüzde acil paraya ihtiyaç duyan pek çok kişi tarafından uygulanan bu yol sayesinde işsiz olan kişiler iş bulana kadar idare edebilirler. Acil para ihtiyacınızı karşılamak için sizler de bu yolu deneyebilirsiniz.

Kendi İşinizi Kurun

 İşsizlik kronik bir sorun demiştik. Bu durumu aşmak için sermayeniz varsa kendi işinizi kurabilirsiniz. Eğer geçmişte az çok birikim yapmışsanız bu birikim ile ufak da olsa bir iş kurarak para kazanmaya çalışabilirsiniz. İnsanların bir çoğu zamanında kendi işlerinin patronu olabilmeyi dilemiştir. Öyle ki artık sosyal medyadaki hesaplarda bile kendi işini yapan ve bunu duyuran pek çok insan görebiliyorsunuz. Buradan yola çıkarak oldukça düşük bir sermaye ile yapabileceğiniz pek çok işin olduğu bir liste oluşturduk. Aşağıdaki listede kendinize uygun bir iş fikri bularak kendi dükkanınızı açabilirsiniz.

1- Simitçi dükkanı açmak ya da simit & çay evi kurmak: Simitçi Dükkanı Açmak – Simit & Çay Evi Kurmak (2020)

2- Çay ocağı açmak: Çay Ocağı Açmak Maliyeti Ne Kadar ve İşin Püf Noktaları Neler? (2020)

3- Çiğ köfteci dükkanı açmak: Çiğköfteci Dükkanı Açma Şartları Nelerdir? Maliyeti Ne Kadarı? Nasıl Açılır? (2020)

4- Bardakta mısır işi yapmak: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır İşi Nasıl Yapılır (2020)

5- İstiridye Mantarı Yetiştirerek Para Kazanmak

6- Telefon kılıfı satmak ya da telefon aksesuar dükkanı açmak: Telefon Aksesuar Dükkanı Açmak – Telefon Kılıfı Satmak (2020)

7- Tostçu dükkanı açmak: Tostçu Dükkanı Açmak İçin Neler Gerekli? Maliyeti Ne Kadar? (2020)

8- Kahve dükkanı açmak:

9- Fotoğrafçılık yapmak

10- Çevirmenlik yapmak

11- Sigorta firması acente bayiliği almak: Sigorta Acentesi Açma Şartları: Sigorta Acentesi Nasıl Açılır? Acente Açma Maliyeti Ne Kadar? (2020)

İşsizim Ne Yapabilirim Diyenler için

 Bu örnekler daha da arttırılabilir. Özellikle günümüzde sosyal medyanın gücü yadsınamaz derecede fazla. Sosyal medya üzerinden epey işler yapılmaya başlandı ve insanlar oldukça iyi paralar da kazanabiliyor. Twitter, Facebook, Instagram en çok kullanılan sosyal medya araçlarından bazıları. Hemen hemen her kitleye ulaşabildikleri için ürünler de daha kolay bir şekilde satılabiliyor. Kendi işini kurmak isteyen insanlar böyle bir yolu da tercih edebilirler.

 Düşük sermayeyle yapılan işler, günümüzde kazanç sağlayan başlıca yollar arasına girmektedir. Her insan yaşamının belli bir kısmında paraya ihtiyacı olduğu bir dönemden geçiyor. Bunun hem maddi hem de manevi olarak ne kadar yıpratıcı bir süreç olduğunu herkes kolayca tahmin edebilir. Bizler de bir nebze fayda sağlayabilmek adına bu yazıyı yazmaya karar verip sizlere yardımcı olmak istedik. Bu yazımızı okuduktan sonra “İşsizim ne yapabilirim ve para kazanmak için hangi pratik yolları deneyebilirim? “ gibi sorulara yanıt bulduğunuzu göreceksiniz. Gerekli bazı bilgileri sizlerle paylaştık ve sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir yazı olmuştur. Umuyoruz ki acil nakit paraya ihtiyacınız hiç olmaz. Başarılar dileriz.