Analitik CRM Uzmanı Nedir? Maaşları Ne Kadar?

Analitik CRM Uzmanı nedir, Analitik CRM Uzmanı ne iş yapar, Analitik CRM Uzmanı maaşı, Analitik CRM Uzmanı görevleri gibi pek çok merak edilen soruların cevaplarını yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Analitik CRM Uzmanı, günümüzde ismi pek bilinmeyen meslek türlerinden bir tanesidir. Aslında pazarlama alanında büyük bir etkisinin bulunduğu fakat isminin pek bilinmediği bir meslektir. Analitik CRM Uzmanı çalıştığı firmanın markası ile müşteri arasındaki ilişkiyi kuran kişilerdir.

Günümüzde bu tür kişilere yukarıda da bahsettiğim gibi pazarlamacı gibi unvanlar verilmektedir. Bu isim biraz daha modern ve farklı bir şekilde insanların kulağına gitmektedir. Bu meslek kavramını duyan birçok kişi internet üzerinden araştırmalar gerçekleştirmektedir. Bende bunun üzerine herkesin bilgilenmesi adına bir makale paylaşmak istedim. Umarım paylaştığım yazıyı beğenir ve değerli bilgileri kazanacaksınızdır.

Analitik CRM Uzmanı Nedir?

Çalıştığı şirket yada firmanın markası ve müşterileri arasındaki ilişkiyi en iyi şekilde düzenleyen kişilere Analitik CRM Uzmanı denmektedir. Marka ile müşteri arasındaki ilişkiyi en üst düzeye taşımaya çalışan analitik crm uzmanı, müşterilerini en iyi şekilde analiz etmekle de görevlidir. Markanın müşteri ile tanışmasını ve nelere taleplerin olduğunu bildirmektedir.

Müşterilerini gerekli adımlar halinde analiz ettikten sonra CRM Tekniklerini kullanırlar ve gerekli bilgileri kategorize ederek raporlarlar.

Analitik CRM Uzmanı Görevleri

Her meslekte olduğu gibi Analitik CRM uzmanı mesleğinin de bazı görev ve sorumlulukları yer almaktadır. Sizler için bir liste hazırlayarak paylaşmak ve bilgilendirmek istedim.

  • Çalıştığı firmanın müşterilerini tanımak ve onların taleplerini bilmek,
  • Markanın yeni müşteriler kazanmasını ve sabit müşterilerini tutmak için analizler yapmak,
  • Veri modeli, veri madenciliği gibi teknikleri kullanarak müşterileri takip etmek ve analizler yapmak,
  • Markanın müşterilerine özel olarak güncel kampanyalar oluşturmak ve teklifler sunmak,
  • Müşterilere özel olarak veri tabanları oluşturmak ve teklif girişleri için veri tabanını güncel tutmak.

Burada yer alan maddeler analitik crm uzmanı görevleri arasında yer almaktadır. Eğer bu mesleği yapma gibi bir düşünceniz varsa mutlaka listemizi baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

analitik crm uzmani - Analitik CRM Uzmanı Nedir? Maaşları Ne Kadar?
Analitik CRM Uzmanı Nedir? Maaşları Ne Kadar?

Analitik CRM Uzmanı Nasıl Olunur?

Analitik CRM Uzmanı olabilmek için öncelikle bir 4 yıllık bir lisans bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Tabi ki öncelik verilen veya istenilen bölümler ise; Bilgisayar, endüstri, muhasebe, işletme, mühendislik vb bölümlerdir.

Bildiğim kadarıyla işe alımlarda kesinlikle şu bölümden mezun olmanız gibi bir kaide yoktur. Ama bu sistemden ve iş türünden anlayabilmeniz için yukarıdaki bölümlerden birisinde okumanız sizler için daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda işe alım sürecinde daha avantajlı olacaksınızdır.

ayrıca bkz: Algoritma Geliştirme Mühendisi Maaşları

Analitik CRM Uzmanı Maaşları

Güncel piyasada en çok mera.k edilen konulardan biriside analitik crm uzmanı maaşları konusudur. Yaptığım araştırmalara göre en düşük 8.520 TL, en yüksek ise 9.260 TL olarak bilinmektedir. Ortalama bir fiyat alındığında ise 8.870 TL gibi bir maaş ücretinin ortaya çıktığını görmekteyiz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Analitik CRM Uzmanı Nedir? Maaşları Ne Kadar? gibi soruları cevaplamaktayız. Umarım sizleri bilgilendiren ve faydalı bir makale türü olmuştur.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz.