Vestel Bayilik Şartları Nelerdir?

Türkiye’nin en büyük teknoloji kurulu Vestel, bayilik vermektedir. Vestel bayilik şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız siz de şirkete bayilik başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye, yıllardan beri teknoloji konusunda dünya çapında bir atılım gerçekleştirmek istiyor. Bu isteğe gerek devlet gerekse de özel sektör destek sağlamaktadır. Özel sektörde teknoloji konusunda en güçlü kuruluşlardan biri Vestel’dir. Asil Nadir’in kurucusu olduğu ve günümüzde Zorlu Holding bünyesinde bulunan Vestel, Türk sanayisinin en önde gelen şirketlerinden biridir. Beyaz eşyadan telefona kadar çok sayıda farklı alanda ürünleriyle karşımıza çıkan Vestel, 37 yıl önce kurulmuştur.

Son yıllarda yurtdışına da teknoloji ihracatı yapan Vestel, yurtiçinde yüzlerce batiye sahiptir. Bu bayiler hem şirketin ürünlerini pazarlamak da hem de tanıtımını yapmaktadır.

Vestel Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan Vestel’e girişimcilerin ilgisi de çok yoğundur. Kendi işini kurmak isteyen çok sayıda insan, bu yolda arkalarına Vestel’in gücünü almak istemektedir. Bu kapsamda Vestel bayiliği alıp işini kurmak, çok talep görmektedir. Bu yönde talebi olan kişilerin aklına ilk gelen soru Vestel bayilik veriyor mu?

Bu sorunun cevabı oldukça nettir: evet. Türkiye’nin güçlü teknoloji kuruluşu Vestel, Türkiye genelinde bayilikler vermektedir. Fakat bu bayilikleri almak çok kolay değildir. Öncelikle şirket tarafından hazırlanmış olan Vestel bayilik şartları kitapçığını dikkate almalısınız. Bu kitapçık içerisinde Vestel bayisi olmak isteyen kişi ve kurumların sahip olması gereken özellikler detaylı şekilde aktarılıyor.

2021 Vestel Bayilik Sartlari Nelerden Olusuyor 1024x576 - Vestel Bayilik Şartları Nelerdir?

2021 Vestel Bayilik Şartları Nelerden Oluşuyor?

Şirket tarafından hazırlanan şartlarda bireysel ve kurumsal çerçevede pek çok hususun altı çizilmiştir. Bu hususların her birini belli ölçüde karşılıyor olmalısınız. Bu sayede bayilik alma süreciniz çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

Sorumlu ve işine bağlı bir birey olmalısınız

Vestel bayisi olmak istediğinizde şirket ilk olarak sizin kişisel profilinize bakmaktadır. Karşıdakine güven veren bir kişiliğe sahip olmalısınız. İşine, müşterilere ve üzerindeki sorumluluklara bağlı, çalışkan bir birey olduğunuzu Vestel yetkililerine hissettirmelisiniz. Ayrıca ticari faaliyetleri engelleyecek herhangi bir olumsuz geçmişe sahip olmamanız da gereklidir. Bu ilk ve önemli bir şarttır.

İyi sayılabilecek derecede sermayeniz olmalı

Vestel bayisi bir işyeri açmak için çeşitli masraflar yapmanız gerekmektedir. Bu masraflar özellikle ilk etapta yüksek seviyede olabilmektedir. Bu yüzden Vestel bayilik şartları kitapçığında yeterli seviyede bir sermayeniz olması gerektiği ifade edilir. İyi bir işyeri yatırımı yapacak seviyede sermayenizin olduğunu Vestel’e ibraz etmelisiniz. Bunu yaptığınız takdirde bayilik alma sürecinde ciddi anlamda öne geçeceksinizdir.

İyi bir personel kadrosu oluşturmalısınız

Oluşturacağınız Vestel bayisinde işyerinin yapısına ve büyüklüğüne uygun olarak personel kadrosu oluşturmalısınız. Bu personel kadrosu, müşterilere yetişebilecek sayıda olmalıdır. Bunun yanında personellerin Vestel ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi olması da çok önemlidir. Müşterilere ürünler hakkında doğru ve doyurucu bilgiler verilmelidir. Vestel, bu konuya çok önem vermektedir.

İşyerinizin konumu iyi olmalıdır

Vestel bayiliği açacağınız işyerinin konumu da çok önemli bir husustur. Vestel bayiliği açacağınız işyerinin bulunduğu il, ilçe ve mahalle çok önemlidir. Eğer işyerinin konumu iyi, işlek bir noktada değilse Vestel bayiliği almanız zor olacaktır. Bu yüzden işyeri için tutacağınız dükkânın konumunun iyi olmasına dikkat edin.

Vestel bayiliği şartları genel olarak bu başlıklar altında toplanmaktadır. Bu şartları karşıladığınızı düşünüyor ve Vestel bayiliği almak istiyorsanız Vestel’in bulunduğunuz ilde yer alan bölge müdürlüğüne gidebilirsiniz. Burada sizi konuyla ilgili uygun birime yönlendirip süreci başlatacaklardır.