Tekirdağ Ek İş Fırsatları

Tekirdağ ilinin başlıca geçim kaynakları arasında tarım, sanayi ve endüstri ve kurulan içki fabrikalarıdır. Tarım ürünlerinin başında ayçiçek, buğday ve buna bağlı olarak da un ve yağ sanayisi gelişmiştir. Şehir de aynı zamanda binlerce kiraz ağacı ve kuru soğan da tarım alanında pek çok kişiye gelir imkanı sağlıyor. Ayrıca şehirde birçok ek iş fırsatı da bulunuyor. Biz de bu yazımızda Tekirdağ ek iş fırsatları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Evde örgü şişi paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Örgü Şişi Paketleme İşi

Ayçiçeği Temizleme İşi

Tarım sektöründe en çok yetiştirilen ürün ayçiçeğidir. Ayçiçekleri fabrikalar tarafından yağa dönüştürülmeden önce temizleme ve öğütme işleminden geçmelidir. Fabrikalar ellerinde bulunan işlerin bir kısmını yoğun oldukları dönemlerde evlerde yaptırmaktadır. Siz de bu işi yaparak ayda 1000-1500 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

Tekirdağ Köftesi Hazırlayıp Satmak

Tekirdağ denince akıllara direkt olarak Tekirdağ köftesi gelir. Seyyar köftecilerden tutun lokanta ve restaurantlara kadar her yerde satılır. Bu işte büyük lokanta ve restaurantlarla anlaşma yapmalısınız.  Yoğun dönemlerinde size iş verip yoğunluklarını azaltmak isteyeceklerdir. 

Paketleme İşi

Tekirdağ ilinde sanayileşme ve endüstri gün geçtikçe gelişmektedir. Birçok iplik ve tekstil fabrikası bulunmaktadır. Zaman zaman bu fabrikalar siparişleri yetiştirmekte zorlanır ve evlere paketleme işi verir. Bu paketleme işini yaparak kolaylıkla 1500-2000 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

El İşi Ürünleri Yapıp Satmak

Atatürk ormanı, Rakoczi müzesi, Namık Kemal evi, Süleymaniye cami, Gazi Ömer bey türbesi gibi pek çok tarihi mekan bulunan Tekirdağ, birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor. El işi bileklik, kolye, çorap, eşarp, dantel gibi ürünler yaparak gelen turistlere satıp ek gelir elde edebilirsiniz.

Kapak Toplama İşi

Tekirdağ rakısı, dünyaca bilinen ve tercih edilen bir içki olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu içkinin tekel fabrikası Tekirdağ’da bulunmaktadır. Günlük binlerce üretim yapan fabrika, birçok kişinin bilmediği bir iş fırsatı sunmaktadır. İçki kapakları geri dönüşüm ile tekrar üretime kazandırılır. Tekel fabrikası anlaşarak içki kapaklarından adet başına ek gelir elde edebilirsiniz. 

Bu işlere başvuru yapabilmek için internet üzerinden ek iş veren sitelere göz atabileceğiniz gibi sosyal medya platformları aracılığı ile de bilgi alabilirsiniz. Tabii ki doğrudan firmalar ile görüşmeye gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Tekirdağ ek iş fırsatları konusunu ele aldık. Başka bir içerikte görüşmek üzere, hayatta başarılar diliyoruz!