Sahilde Para Kazandıran 5 İş Fikri – Yazlık İş Fırsatları

Ülkemiz adeta bir turizm cennetidir. Durum böyle olunca özellikle yaz aylarında yazlık iş fırsatları karşımıza çıkıyor. Burada bahsedeceğimiz iş önerilerini öğrenciler başta olmak üzere bütün gruplar yapabilir ve sahil kenarındaki bölgelerde para kazanabilir. Hem güneşin ve denizin keyfini çıkarabilir hem de para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda sahilde para kazandıran 5 iş fikri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Almanya’daki Türkler ne iş yapabilir öğrenmek için: Almanya’daki Türkler Ne İş Yapabilir – Almanya’da İş Kurma

MAYO VE BİKİNİ SATMAK

Denize girmek isteyen kişilerin mutlaka mayo ya da bikiniye ihtiyacı olacaktır. Cebinizdeki sermayeyi kullanarak çeşit çeşit mayo ve bikiniyi toptancılardan satın alabilir ve sahil kenarında satabilirsiniz. Yazlıkçıların olduğu bir yerdeyseniz şehrin çarşı ve caddelerine ufak bir stand kurarak da satış yapabilirsiniz. 

SU SATMAK

Bu fikir gerçek mi diyebilirsiniz ancak sahil bölgelerinde su satarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunu yapabilmek için cebinizde minimum 1500 tl paraya ihtiyacınız vardır. Paranız varsa ve hemen işe başlamak istiyorsanız toptan olarak yarım litrelik sulardan alabilirsiniz. Bu noktadan sonra kendinize bir yer bulun ve soğuttuğunuz suları belirli bir fiyat üzerinden satın. 

DONDURMA SATMAK

Zaman zaman bazı bölgelerde adeta gökten lav yağıyor diyebiliriz. Böylesine bir sıcakta kim dondurma yemek istemez ki? Sahil kenarında yapabileceğiniz en karlı işler arasında dondurma satmak işi de vardır. Bu iş modeli ile birlikte 3 aylık yaz tatilinde beklemediğiniz kadar para kazanabilirsiniz. 

LİMONATA SATMAK

Havalar çok sıcak olduğu zaman soğuk içecek arayan kişilerin ilk tercihi çok yüksek ihtimalle limonata oluyor. Güneşten yanan insanlara buz gibi ev yapımı limonata satarak iyi para kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan seyyar bir araba kiralamak ve ev yapımı limonata üretmektir. 

BARDAKTA MISIR SATMAK

Gündüz sıcaktan bunalan kişiler soğuk şeyler içtikten sonra akşamları farklı şeyler yemek isteyebilir. Gece gezmesine çıkan kişilere bardakta mısır satışı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Düşük maliyetli olan işlerden birisi olan bardakta mısır satmak işinden büyük kar kazanabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için sahilde para kazandıran 5 iş fikri hakkında bilgilendirme yaptık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik ortaya çıkarmayı başarabilmişizdir.