Huawei Hissesi Nasıl Alınır? Huawei Satın Almak Mantıklı Mı? (2022)

GettyImages 1068921840 e1544358332378 1024x683 - Huawei Hissesi Nasıl Alınır? Huawei Satın Almak Mantıklı Mı? (2022)

Geçtiğimiz zamanlarda ABD tarafından yaptırım uygulanan Çin merkezli teknoloji devi fazlasıyla popüler hale geldi. Satışa sunulan P20 ve P20 Pro akıllı telefonlarıyla birçok kişinin takdirini kazanmayı başaran marka, aslen büyük bir telekomünikasyon şirketidir. 5G teknolojisinin yaygın olarak kullanılacağı bir dönem bizi beklerken bu işte oldukça iyi olan Huawei markası, 5G pastasından büyük bir dilim alacağa benziyor. Durum böyle olunca birçok kişi Huawei markasından hisse alınır mı merak ediyor. Biz de bu yazımızda Huawei hissesi nasıl alınır ve satın almak mantıklı mıdır anlatmaya çalışacağız. 

Huawei Hisse Senedi Nasıl Alınır?

e1gkwldo 1024x1024 - Huawei Hissesi Nasıl Alınır? Huawei Satın Almak Mantıklı Mı? (2022)

Oldukça popüler bir hale gelen Huawei markası son yaşananlar sonucunda birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Akıllı telefon kullanan insanlar markaya destek olma amacı ile hisse alıp markayla birlikte büyümek isteyen kişilere üzücü bir haber vermek zorundayız. Huawei markasına yatırım yapmanız mümkün değildir. 

Ciddi bir şekilde göz gezdirdiğimiz zaman Huawei şirketinin tam bir kapalı kutu olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığımız bir araştırma sonucunda Huawei Culture Co Ltd. adı altında bir hisse olduğunu gördük. Bu hissenin değeri şu anda 0.50 dolar civarındadır ancak bu hisse birçok insanın bildiği Huawei markasına ait değildir. Huawei markası halka arz edilmiş şirketler arasında bulunmamaktadır. Satışa açık olan hisse Huawei markasında çalışanların kurmuş olduğu bir firmanın hissesidir ve sadece Huawei’de çalışanlar tarafından alınıp satılılıyor. 

Yani Huawei’de çalışıyorsanız dolaylı yoldan Huawei markasının hissedarı oluyorsunuz. Her ne kadar hissedar olsanızda çalışanlar bu firmada söz hakkına sahip değiller. Sadece yıllık ikramiye ve temettü ödemelerinden yararlanabilir. 

Kısacası Huawei markasına yatırım yapmak için biriktirdiğiniz paraları alternatif firmalara yatırmayı düşünebilirsiniz. Huawei markasına yatırım yapmanın tek yolu Çin ülkesine giderek firmada çalışmaya başlamanız gerekir. Umuyoruz ki en kısa zamanda bu durum ortadan kalkar ve Huawei markasına yatırım yapmak mümkün olur. 

Bu yazımızda sizlere Huawei hissesi nasıl alınır ve satın almak mantıklı mıdır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. 

Samsung bayiliği alma hakkında bilgi için: Samsung Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Franchise Bedeli Ne Kadar? (2022)