Samsung Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Franchise Bedeli Ne Kadar? (2022)

samsung store - Samsung Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Franchise Bedeli Ne Kadar? (2022)

Samsung deyince bizim aklımıza ilk olarak telefon markası geliyor olsa da ilk kurulduğu zaman beyaz eşya üreten bir firmaydı. Beyaz eşyadan sonra ‘’Samsung Electronic’’ adından bir şirket daha kurarak siyah beyaz televizyon üretimine başlanmıştır. 1970 yılında seri üretime başlayan ve 50 yıldır neredeyse hayatımızdaki her elektronik alet samsung üretimi diyebiliriz. Biz de bu yazımızda Samsung bayilik alma şartları nelerdir? Franchise bedeli ne kadardır gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Samsung Bayilik Şartları Nelerdir?

Samsung markasından bayilik almak istiyorsanız yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. O şartlar nelerdir merak ediyorsanız hemen sizler için sıralayalım.

1- Girişimci ruha sahip kişilerin başvuruları marka tarafından beklenmektedir. 

2- Bayilik alabilmek için gerekli olan sermayeye sahip olmanız gerekir. Bu miktar aşağı yukarı 5 milyon TL’dir.

3- Samsung markasını iyi temsil edebilmeli ve markaya değer katma potansiyeline sahip olmanız gerekir.

4- Mağaza büyüklüğü 500 metrekare olmalıdır. 

5- Bayilik almak isteyen girişimcilerin iş tecrübesi ve sektör bilgisi mutlaka olmalıdır. 

6- Cep telefonu bayiliği açacaksanız mağaza büyüklüğü en az 50 metrekare olmalıdır.

7- Yeterli miktarda personel çalıştırmanız gerekmektedir. 

8- Bayi almak için bir teminat göstermeniz gerekir. 

9- Hem sizin hem de çalışanların müşteriye karşı güler yüzlü ve anlayışlı olması gerekir.

10- Aynı bölgede iki tane yetkili bayi açılmasına marka izin vermemektedir. 

11- Beyaz eşya mağazası açmak istiyorsanız teknik servis hizmeti de vermelisiniz.

12- Beyaz eşya bayiliğinde sadece Samsung marka ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

2021 Samsung Franchise Bedeli Ne Kadardır?

samsung istanbul da global konsept magazasi acti 705x290 1 - Samsung Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Franchise Bedeli Ne Kadar? (2022)

Samsung bayilik alma şartları nelerdir öğrendikten sonra aklımızdaki bir diğer soru franchise bedeli ne kadardır oluyor. Açmak istediğiniz bayilik türüne göre franchise bedeli de değişkenlik göstermektedir. Mağazada olan ürün sayısı ve mağazanın büyüklüğü de bu bedeli arttırıp azaltan faktörler arasındadır. Sadece bayi açmak isteyen girişimcilerin en az 2.5-5 milyon TL arasında sermayeye ihtiyacı olacaktır.

2021 Samsung Bayiliği Nasıl Alınır?

2021 yılında samsung bayiliği nasıl alınır merak ediyorsanız nasıl başvuru yapabileceğinizi hemen anlatalım.

1- Başvuru formununun çıktısını alıp doldurduktan sonra Flatofis İstanbul iş merkezindeki ana ofis binasına giderek başvurunuzu teslim edebilirsiniz. 

2- Samsung resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 

3- 444 77 11 numarasını arayarak başvuru talebinizi iletebilir ve hangi yolları izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Samsung’un Kaç Tane Bayisi Vardır?

Samsung tüm dünya ülkelerinde kendini kanıtlamış başarılı bir firmadır. Sadece Türkiye’de 200’den fazla bayiliği bulunmaktadır. Siz de o bayilerden biri olmak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapabilir ve bu değerli markanın bayisi olma mutluluğunu doruklarına kadar yaşayabilirsiniz.

Penti bayilik alma hakkında bilgi almak istiyorsanız: Penti Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Franchise Bedeli Ne Kadar? (2022)

Samsung Bayilerinin Çalışma Saatleri Kaçtır?

Samsung bayilerinin çalışma saatleri AVM içerisinde bulunanlar ve cadde üzerinde bulunanlar olarak ikiye ayrılabilir. AVM içerisindeki mağazalar 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet verirken cadde üzerindeki şubeler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. AVM şubeleri 7 gün çalışırken cadde üzerindeki mağazalar pazar dışında her gün çalışmaktadır.

Samsung Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Samsung markasının müşteri hizmetlerine nasıl ulaşacağım diyorsanız müşteri hizmetleri numaralarını hemen sizlerle paylaşalım. 0850 2010 222 numarasını arayarak müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya b2bsamsung@samsung.com adresine mail atarak şikayet, istek ve önerilerde bulunabilirsiniz. Uzak destek hattı olan 444 77 11 numarasını arayarak da sorularınıza cevap alabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere Samsung bayilik alma şartları nelerdir ve franchise bedeli ne kadardır sorularının cevabını vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur.