Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak

Evden çıkmadan para kazanmak, pandemiyle birlikte günümüzde çok daha gözde olan bir çalışma sistemi haline gelmiştir. Evden para kazanmanın geleneksel ve yeni birçok farklı yöntemi bulunur. Yeni yöntemler genellikle dijital ortamda gerçekleştirilirken, geleneksel yöntemler arasında turşu yaparak para kazanmak, takı yaparak para kazanmak gibi işler yer alır. Bu işler tam zamanlı olarak yapılabileceği gibi ek iş olarak da yapılabilir. Evde turşu yaparak satmak, evden para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Turşu yapmak için herhangi bir uzmanlık gerekmez fakat doğru turşu tarifini bularak lezzetli bir turşu kurmak önemlidir. Turşularınızın lezzeti, satış yaptığınız kişiler tarafından bilinir, lezzeti yayılırsa satışlarınız artar ve bu işten elde ettiğiniz gelir fazla olur. Ne kadar çok turşu yapıp satarsanız bu işten o kadar fazla gelir elde edersiniz. Bu nedenle bu işten yüksek gelir elde etmek istiyorsanız turşu yapmaya ve satış artırma yöntemlerine çok daha fazla vakit ayırmanız gerekir. Evde yaptığınız turşuları internet üzerinden ya da çevrenize duyurarak satışa sunabilirsiniz. Online turşu satışı gerçekleştirmek için bir e-ticaret sitesi kurabilir ya da sosyal medya üzerinden ürünlerinizi tanıtarak satış yapabilirsiniz.

Evde Turşu Nasıl Yapılır?

tursu nasil yapilir - Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak
Evde Turşu Yapımı

Neredeyse her meyve ve sebzenin turşusu kurulabilir. Turşu kurmak için doğru yöntemi bulmak, lezzeti yakalamak için oldukça önemlidir. Turşu çeşitleri arasında en popüler olanlar; domates turşusu, lahana turşusu, salatalık turşusu, kavun, karnabahar, patlıcan turşularıdır. Ev yapımı turşu satışı yapmak istiyorsanız mevsiminde bulduğunuz taze sebze ve meyvelerle turşu hazırlayabilirsiniz. Turşunun lezzetli olması için malzeme seçimi çok önemlidir. Malzemelerin lezzetli ve taze seçilmesi turşunun lezzetini artıracaktır. Turşu yaparken kavanoz seçimini de dikkatli bir biçimde yapmak gerekir. Hava almayan, sıkıca kapatılan turşu kavanozları kullanıldığında turşunun yumuşaması engellenir. Evde turşu yapmak için gerekli malzemeler:

  • Kendi tercihinize göre seçebileceğiniz taze sebze ve meyveler.
  • Sirke
  • Su 
  • Deniz veya kaya tuzu

Gerekli malzemeleri hazırladığınızda 1 litre su içerisine 1 çay bardağı sirke ekleyin ve 2,5 çorba kaşığı tuz ilave edin. Bu işlemleri yaptıktan sonra hazırladığınız sebzeleri dizin ve kolay mayalanması için içine nohut ekleyin.

Turşuda Malzeme Seçimi En Önemli Konudur

tursu2 2192018150053 - Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak
Turşu Malzemeleri

Ev yapımı turşu satışında turşularınızın lezzetli olması ve beğenilmesi satışların artması için fazlasıyla önemlidir. Lezzetli bir turşu yapmak için, turşuda kullanacağınız malzemeleri özenle seçmeniz gerekir. Turşuyu hangi mevsimde kuracaksanız o mevsimde taze olarak yetişen sebze ve meyveleri kullanmak turşunuzun lezzetini artıracaktır. Eğer kullandığınız malzeme taze değilse turşunuz lezzetli olmayacaktır. Bu sebeple turşu kurarken malzeme seçimi en önemli konudur. 

Turşuyu Kime Satabilirim?

slide 03 960x450w - Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak
Turşu Satışı

Ev yapımı turşu satanlar, turşularını ya çevrelerine ya da internet üzerinden ulaşabildikleri kişilere satarlar. Eğer ev yapımı turşu satışına başlamak istiyorsanız öncelikle çevrenizi böyle bir iş yapacağınıza dair bilgilendirmeniz gerekir. Çevrenize bilgi verdikten sonra kendinize bir web sitesi açarak online turşu satışı yapabilir ya da çeşitli sosyal medya platformları üzerinden turşularınızı tanıtarak müşteri kazanabilirsiniz. Turşu satışı yapmak için başka bir yöntem ise turşu ve çeşitli yöresel ürünler satan mağazalarla anlaşmaktır. Çevrenizdeki mağazalara giderek turşu satışı yaptığınızı anlatabilir, anlaşma sağlayarak turşularınızın mağazada satılmasını sağlayabilirsiniz. 

Hazırladığınız turşuları satana kadar iyi bir biçimde muhafaza etmeniz önemlidir. Turşularınızı çok sıcak ortamlarda bulundurmamak ve uygun koşullarda saklamak turşularınızın bozulmasını engeller.