E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birçok şey değişti ve gelişti, yazarlık süreçleri de bu değişime dahil oldu. Kendi kitabını yazmak isteyip baskı gibi resmi süreçlerden çekinenler için e-kitap yazmak ve satmak oldukça iyi bir alternatif oluşturdu. Yazar olma hayali kuranlar için e-kitap yazmak çok iyi bir fırsattır. İstediğiniz herhangi bir konuda, istediğiniz şekilde kitap e-kitap yazma işine girebilirsiniz. E-kitap yazmak ve satmak sanıldığı gibi maliyetli bir şey değil, aksine neredeyse hiçbir harcama gerektirmeyen bir iştir. E-kitap yazma işini hiç kimseden yardım talep etmeden, tamamen kendi başınıza yaparak ortaya bir sanat eseri çıkartabilirsiniz. 

 

E-kitap yazmak için yalnızca bir bilgisayarınız olması ve bu işe vakit ayırmanız yeterlidir. Günden güne popülerleşen e-kitap yazımı için birden fazla uygulama yer alır. Bu uygulamalar üzerinden e-kitaplarınızı satarak yazarlık serüvenine atılabilir, hem de gelir elde edebilirsiniz. E-kitap yazma uygulamaları üzerinden yalnızca kendi kitaplarınızı satarak değil, başkalarının yazdığı kitapları satarak da para kazanabilirsiniz. Günümüzde yazarlar, basılı kitaplarını e-kitaplara dönüştürmek için destek almayı tercih ederler. Bu desteği onlara vererek de e-kitap yazma işinden para kazanabilirsiniz. Bu içeriğimizde kitap yazarak para kazanmak, kitap yazmak ne kadar kazandırır, e kitap nasıl yazılır, kitap yazmak para kazandırır mı gibi sorulara yanıt bulabileceksiniz.

E-Kitap Nasıl Yazılıyor?

kobo e kitap okuma cihazi d04r - E-Kitap Yazarak Para Kazanmak
E-kitap nasıl yazılır?

E-kitap yazmak için öncelikle etkileyici bir konu seçimi yapmak gerekir. Seçilen konu iyi bir biçimde kuvvetli bir dille aktarılmalıdır ve kitabın sürükleyici olması sağlanmalıdır. E-kitap yazarken hangi konuda yazdığınız değil, konuyu nasıl anlattığınız daha değerlidir. E- kitap yazma işlemi çeşitli uygulamalar ile yapılabilir. E-kitap yazarak para kazanmak için aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz önemlidir.

1. Etkileyici ve sürükleyici bir kitap yazın. Yazdığınız kitapları çevrenize ve çeşitli yazar gruplarına katılıp onlara okutarak kitabınız hakkında eleştiriler alın. Bu eleştirileri kitabınızı geliştirmek için kullanın ve mükemmeli yakalayın.

2. Kitabınızı doğru bir biçimde fiyatlandırın.

3. E-kitabınızı doğru formatta yayınlayın.

4. Kitabınız için profesyonel ve ilgi çekici bir kapak seçin.

5. E-kitabınızın açıklama kısmını doğru ve iyi bir biçimde hazırlayın.

6. Kitabınızı satacağınız platformu seçin.

7. Çeşitli sosyal medya platformlarında kitabınızın reklamını yapın ve daha fazla kişiye ulaşmayı sağlayın.

Günümüzde en fazla talep gören e-kitaplar şiir ve hikaye türlerindeki e-kitaplardır. Eğer satışınızın fazla olmasını istiyorsanız ve bu türlere ilginiz varsa e-kitabınızı bu türlerde yazarak satışa sunabilirsiniz. Kitabın konusunun dikkat çekici olması, adının ve kapağının merak uyandırması satışı artırmak için önemli detaylardır. 

Hangi Sitelerde E-kitap Satışı Yapabilirim?

e kitap okumak - E-Kitap Yazarak Para Kazanmak
E-kitap satışı

Normal kitaplara göre çok daha az maliyetle oluşturulabilen e-kitapların satılabileceği alanlar oldukça geniştir. Birçok internet sitesinde satışa sunulabilen e-kitaplardan elde edilen gelirin bir kısmı kitabın satışının yapıldığı siteye verilir. D&R, Idefix, Kitapyurdu.com gibi birçok büyük internet sitesinde ve e-kitap satışı yapan diğer bütün sitelerde e-kitap satışı gerçekleştirilebilir. Bu sitelerin haricinde App Store ve Google Play’de yer alan kitap uygulamaları üzerinden de e-kitap yazma ve satma işlemi yapılabilir. E- kitaplar yazıldıktan sonra doğru bir biçimde pazarlanmalıdır. Pazarlama işleminde en önemli nokta kitabınızın tüm e-kitap sitelerinde yer almasını sağlamaktır. Yazdığınız kitabı çeşitli sosyal medya platformlarında duyurarak ve reklam vererek de bilinirliğini artırmak mümkündür.