Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi 2024

sabun paketleme - Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi 2024
Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi

 Bazı zamanlarda ek iş yaparak maddi sıkıntımızı azaltmak istediğimiz zamanlar olabiliyor. Özellikle günümüz ekonomisinde aldığımız maaş çoğu harcamalarımızın yanında yetersiz kalıyor ve geçim sıkıntısı çekiyoruz. İşte bu gibi zamanlarda farklı ek iş kollarını aramaya yöneliyoruz. Özellikle evde yapılan ek işler ile aile ekonomisine katkı sağlamak mümkün. Üniversite öğrencileri ve ev hanımları en çok evde ek iş yapmayı tercih eden kesimlerden biri. Ev hanımları, ev işlerini bitirdikten sonra boş vakitleri kalıyor ve bu boş vakitleri değerlendirmek isteyebiliyorlar. Evde olmanın verdiği bir konforla da ek iş yaparak para kazanabiliyorlar. Evde hediyelik sabun paketleme işi yaparak para kazanmak hayal değil!

Ayrıca komşularıyla birlikte bir ekip oluşturarak evde yaptıkları ek işleri büyüterek bu işi ticaret olarak yapan pek çok ev hanımı da bulunuyor. Bu şekilde hem boş vakitlerini değerlendirmiş oluyorlar hem de keyif alarak para kazanıp aile ekonomisine katkıda bulunmuş oluyorlar. Evden yapılacak ek iş fırsatlarından biri de paketleme işidir. Perakende iş yapan pek çok firma, yeterli personeli çalıştıracak kadar bir sermayeye sahip olamıyor. Bu sebeple paketleme hizmetini dışarıdan halletmek istiyorlar. Bu yüzden de evde ek iş yapmak isteyen kişileri tercih ediyorlar. Böylece her iki taraf da bu işten kazançlı çıkmış oluyor. Firmalar hem işlerini yaptırmış oluyor hem de karşı tarafa da kazanç kapısı açmış oluyorlar. 

 Evden çalışarak geçimini sağlayanların en çok tercih ettiği ve en çok kazandıran evde ek iş fırsatları arasında hediyelik sabun paketleme işi yer almaktadır. İleride okuyacağınız yazımızda, sizlere evinizden hediyelik sabun paketleme işi yaparak nasıl kazanç sağlayacağınızı, bu işi nasıl yapabileceğinizi, aylık ortalama ne kadar kazanacağınızı ve nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız. Tavsiyelerimize uyar ve ek işinizde istikrar gösterirseniz ömür boyu bir ek gelir kaynağına sahip olabileceksiniz. Umarız sizler için faydalı bir yazı olur. Şimdiden sizlere iyi okumalar diliyoruz. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Hediyelik Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

 Sabunlar genelde temizlik ürünü olarak kullanılıyorken, bir diğer yandan da süsleme ve hediye işlerinde de kullanılmaktadır. Çeşitli renk ve kokulara sahip pek çok sabun çeşidi bulunmakta ve hediyelik olarak kullanılmaktadır. Evde sabun paketleme işinde aslında yapılmak istenen bu sabunları hediyelik olacak şekilde hazırlamaktır. Hediye olarak satılacağı için görsel olarak da güzel görünmesi gerekiyor. Hediyelik sabun paketleme işi, yapımı oldukça kolay ve sizi çok da yormayacak bir iştir. Fakat görsellik ön planda olduğu için biraz detaya önem vermeniz gerekiyor. Farklı renk ve kokudaki sabunları yine farklı renklere sahip tül bezlere ve renkli kurdele iplerine bağlayarak paketleme işlemini tamamlamış olursunuz. Ayrıca paketlemeyi, firmanın size belirteceği şekilde yaparak paketlemede kurdele, çiçek ya da kutular da kullanarak ürünü görsel yönden zenginleştirebilirsiniz.

 Yazımızın bu kısmında hediyelik sabun paketleme işlemi hakkında birkaç aşamayı sizlerle paylaşacağız. Farklı renklerdeki sabunlardan bir tanesini alıp, beyaz renkli tül bezin içerisine koyup sabunu renkli kurdele ipi ile düğümlemeniz gerekiyor. Bazı firmalar kurdele ipine ufak notlar da koymanızı isteyebilir sizden. Hediyelik sabun paketleme işin de en önemli detay yapacağınız kurdelenin sağlam bir şekilde bağlanması ve açılmamasıdır. Bunlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

 Büyük ihtimalle sabunlar size büyük kalıplar halinde gelecektir ve bu kalıpları istenilen boyutta kesmeniz sizden istenecektir. Paketlemesini bitirdiğiniz sabunları ufak sabun paketlerine dizdikten sonra kolilere dizmeniz gerekiyor. Bütün işlemleri sırası ile yaptıktan sonra sabun paketleme işini tamamlamış oluyorsunuz. Paketleme işini yaparken ihtiyacınız olacak tüm malzemeyi firma gelip size teslim edecektir. Gerekli tüm malzemeleri aşağıda liste şeklinde bulabilirsiniz.

  1. Farklı renklerde tül bezler
  2. Farklı renklerde kurdele
  3. Makas
  4. Renkli ufak not kağıtları
  5. Sabun paketleri
  6. Paketler için koli
  7. Koli bandı
  8. Maket bıçağı ya da keskin bıçak

 Malzemeleri teslim aldıktan sonra firma yetkilileri size paketleme işini nasıl yapacağınızı sırası ile detaylı bir şekilde anlatacak ve uygulamalı olarak da göstereceklerdir. Bunun haricinde önceden hazırlanmış birkaç hediyelik sabun paketini uygulamada işinize yaraması açısından sizlere göndereceklerdir. Firmanın göndermemesi durumunda ise sizler talepte bulunabilirsiniz. Böylece ürünü yapım aşamasında aklınıza takılan bir durum oluşursa örneğe bakıp kolay bir şekilde işinizi tamamlarsınız. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız sabun paketleme nasıl yapılır konulu videoyu izleyerek de örnek çalışmayı görmüş olacaksınız.

Evde boncuk paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Boncuk Paketleme İşi 2024

Sabun Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırsınız?

ek is fikirleri internette ek gelir h2749 57fbe - Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi 2024
Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır

 Hediyelik sabun paketleme işi fazlası ile detaylı ve emek isteyen bir iş olduğu için firma yetkilileri de bunu göz önünde bulundurup ona göre bir ücret belirler. Sizlere emeğinizin karşılığı olarak paketlediğiniz sabun başına yaklaşık 2 TL gibi bir ücret öder. Günlük olarak ortalama 100 adet sabunu paketlediğinizi düşünürsek eğer, firmanın istediği şekilde düzenli ve eksiksiz olarak işleri teslim ederseniz haftada 700 TL gibi bir maaş kazanabilirsiniz. Düzenli ve titiz çalışmanız durumunda bundan sonra firma bütün sabun paketleme işini artık size getirecektir. Eğer komşularınızla ya da tanıdıklarınızla ekip oluşturup bu şekilde çalışırsanız aylık 2800 TL kazanıp parayı ekiple paylaşarak sabit bir ek gelir sağlayabilirsiniz.

 Firma yetkilisi bitirdiğiniz hediyelik sabun paketlerini her gün gelerek kontrol eder ve tamamlanmış paketleri sizden teslim alır. Yaptığınız işlerde eksiklik olup olmadığını kontrol eder ve raporunu oluşturur. Teslimat sırasında hasarlı olan paketler tespit edilirse bu hasarlı paketlerin sayısına göre alacağınız ödeme daha az olacaktır. Eksik ya da sorunlu ürün olması durumu yoksa yaptığınız işin tutarını günlük ya da haftalık peşin olarak elden teslim eder.

Nasıl Başvuru Yaparım?

 Sizler de hediyelik sabun paketleme işinden sabit bir ek gelir elde etmek istiyorsanız, kısıtlı bir süre için yayınladığımız bu ilana aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ek iş veren firmalar yapılan tüm başvuruların bilgilerini bizden isterler ve gelen başvuruları değerlendirirler. Ardından bize geri dönüş yapıp sizinle görüşmemizi ve adres bilgilerinizi almamızı isterler, böylece işi size teslim eder siz de çalışmaya başlarsınız. Sizlere verebileceğimiz bilgilerin ve tavsiyelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Umarız sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Ek işler, her insanın bir dönem yapmaya mecbur kaldığı ve yöneldiği bir sektör oluyor. Bizler de bu sebeple sizlere yol göstermeye çalıştık. Evde yapılabilecek ek işlerden birisi olan evde hediyelik sabun paketleme işi hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulmuş olacaksınız. Umuyoruz ki ek iş yapmaya ihtiyaç duymadan güzel gelirler elde ediyor olursunuz. Sizlere hayatta başarılar dileriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…