Evde Mandal Paketleme İşi 2024

 

 Türkiye’de ekonomik sıkıntılardan dolayı insanlar evlerini geçindirmekte büyük bir zorluk yaşıyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılar ailelerin yaptıkları harcamaları kısmasına sebep oluyor. Sadece temel ihtiyaçları karşılayabilecek kadar bütçeye sahip olan pek çok aile var. Bu sebeple, bu ekonomik zorlukların üstesinden gelmek isteyen insanlar, evde ek iş yaparak para kazanmanın yollarını arıyorlar. Çeşitli ek işlere başvuru yaparak gelen fırsatları değerlendirip para kazanmanın yollarını arıyorlar. Evde mandal paketleme işi de bu işler arasındadır.

Ailelerine destek sağlamak aracıyla da ek gelir işlere başvuruda bulunan pek çok üniversitesi öğrencisi bulunmakta, ayrıca bunlara ev hanımları da dahil. Onlar da aile ekonomisine katkıda bulunmayı istiyorlar. Bu sebeple hangi kesimden olursa olursun çoğu insan bu ek işlere talep gösteriyor. Evde yapılacak ek işler sayesinde konfor alanının dışına çıkılmadan ve zevk alarak para kazanabiliyorsunuz. Az zaman ve az efor ile tatmin edici paralar kazanabilirsiniz.

 Evde ek iş olarak yapabileceğiniz ve akla gelebilecek birçok iş fırsatı bulunuyor. Bu iş fırsatları arasında ev hanımları ve öğrencilerin en çok tercih ettikleri iş genellikle paketleme işleridir. Ülkemizde perakende iş yapan çoğu firma paketleme hizmetine ihtiyaç duymakta. Bu sebeple de paketleme işlerini yaptırabileceği çalışanlar bulmaya çalışıyorlar. Çoğu firma paketleme işi için evden çalışabilecek insanları tercih ediyorlar. Ülkemizde paketleme işine yönelik pek çok farklı fırsat bulunmakta. Evde mandal paketleme işi yaparak aylık 1200-1500 TL arasında bir para kazanmak mümkün. Bazı evlere ek iş veren firmalar düzenli olarak çalıştıkları kişilere SSK bile yapmakta.

Mandal Paketleme İşi

Siz de evinizden mandal paketleme işi yapmak istiyorsanız bu tür ilanları kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ek iş yapma talebinden yola çıkarak bizler de sizleri bilgilendirmek amacıyla bir yazı yazmaya karar verdik. İleride okuyacağınız yazımızda, sizlere evinizden mandal paketleme işi yaparak nasıl kazanç sağlayacağınızı, bu işi nasıl yapabileceğinizi, aylık ortalama ne kadar kazanacağınızı ve nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız. Tavsiyelerimize uyar ve ek işinizde istikrar gösterirseniz ömür boyu bir ek gelir kaynağına sahip olabileceksiniz. Umarız sizler için faydalı bir yazı olur. Şimdiden sizlere iyi okumalar diliyoruz. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

 Geçim sıkıntısı çeken birçok kişi, sahip olduğu el becerisine ve kalan boş vaktine göre çeşitli işler yapıp para kazanarak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyor. Bu işleri de evlere ek iş veren firmalar aracılığı ile yapıyorlar. Evlere ek iş veren firmalar genellikle paketleme, kutulama, temizleme ya da  montaj işleri yaptırıyor. Bu ilanımızda da en çok tercih edilen mandal paketleme işinden bahsedeceğiz sizlere.

Mandal Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ahşap veya plastikten üretilen ve orta kısmında kıskacı açmak için ufak metal bir yay bulunan ev aletini hepimiz biliyor ve mandal olarak günlük hayatımızda kullanıyoruz. Islak çamaşırları bir ip üzerine tutturmak için mandallar ile tutturarak kurutuyoruz. Marketlerde ve ev eşyaları satan dükkanlarda kolaylıkla bu ürünü temin edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Aslına baktığımızda mandal paketleme işi oldukça basit bir ek iştir. Bu iş için öncesinde herhangi bir deneyime ya da yeteneğe sahip olmanıza gerek yoktur. Yazımızın geri kalanında sizlere mandal paketleme işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Malzemeleri teslim aldıktan sonra firma yetkilileri size paketleme işini nasıl yapacağınızı sırası ile detaylı bir şekilde anlatacak ve uygulamalı olarak da göstereceklerdir. Mandallar fabrikalardan karışık bir şekilde size teslim edilecek. Başlangıç olarak karışık bir şekilde gelen mandalları plastik ve ahşap modellerine göre ayırmanız gerekiyor.

Bu işlemin ardından modeline göre ayrılan mandalları kendi içinde de renklerine göre tek tek ayırmanız gerekiyor. Ayırma işlemlerinin ardından mandallarda kırık, çatlak, kopma ya da yaylarında gevşeme olup olmadığına bakmalı ve kalite kontrolden geçirmelisiniz. En son işlem olarak da sağlam bir şekilde ayırdığınız mandalları her pakete 10, 20 ve 30 adet gelecek şekilde sayıp yerleştirerek paketleme işini tamamlamış olacaksınız.

Evde tükenmez kalem paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Tükenmez Kalem Paketleme İşi 2024

Mandal Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır? Nasıl Başvuru Yapılır?

 Ekonomik olarak sıkıntı çeken birçok kişinin en çok tercih ettiği ek iş fırsatı olan mandal paketleme işi ile haftalık ya da aylık olarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Ne kadar alacağınıza gelirsek eğer, bu sorunun cevabı tamamen size bağlıdır. Çünkü eliniz ne kadar hızlı olursa ve ne kadar fazla mandal paketlemesi yaparsanız o kadar fazla para kazanma şansınız olur. Ayrıca bazı durumlarda firmalar sadece mandal hazırlamaya değil ayrıca mandalların şekillendirilmesine ve süslenmesine de ayrı olarak para ödüyorlar. Sizler de daha çok para kazanmak istiyorsanız bu işlemleri de yapabileceğinizi firma yetkililerine belirtebilirsiniz.

 Yapacağınız mandal paketleme işinin sonunda, ödemeler toplu olarak size verilen ürünleri paketleyip yetkililere teslim ettikten sonra elden peşin olarak yapılır. Her firmanın bu iş modeli için ödeyeceği ücretler değişiklik göstermektedir. Ancak yine de sizlere ortalama bir ücret söylememizi istiyorsanız eğer, mandal paketleme işinde ortalama kazancınız aylık 1.200 TL ile 1.500 TL civarında olacaktır.

 Ayrıca ailenizden ya da yakın çevrenizden arkadaşlarınız ile evde ek iş yapmak için kendinize ufak bir ekip oluşturursanız, firmaların daha çok dikkatini çekersiniz ve işi kapma şansınız büyük ölçüde artar. Birden fazla kişi olduğunuzdan dolayı üretim doğru orantıda artacağı için kazanacağınız para miktarını da büyük ölçüde arttıracaktır. Bireysel olarak çalışan ve bu ek iş imkanından yararlanan kişilerin aylık olarak ceplerine giren para miktarı daha fazla olmaktadır. Bu bilgiyi de aklınızda bulunması açısından yararlı olabileceği için sizlerle paylaşmak istedik.

Mandal Paketleme İşini Kimden Alabiliriz?

 Firma yetkilisi bitirdiğiniz mandal paketlerini evinize gelerek kontrol eder ve tamamlanmış paketleri sizden teslim alır. Yaptığınız işlerde eksiklik olup olmadığını kontrol eder ve raporunu oluşturur. Teslimat sırasında hasarlı olan paketler tespit edilirse bu hasarlı paketlerin sayısına göre alacağınız ödeme daha az olacaktır. Eksik ya da sorunlu ürün olması durumu yoksa yaptığınız işin bedelini size teslim eder.

 Sizler de ekonomik anlamda sıkıntı yaşıyor ve evde boş vaktinizi basit işlerle değerlendirip para kazanarak aile bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız eğer aşağıda yer alan ek iş başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurup göndererek, mandal paketleme işi için başvuruda bulunabilirsiniz. Yaptığınız başvuru, yayına alındıktan sonra firmalar tarafından incelendikten sonra en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Ek iş veren firmalar yapılan tüm başvuruların bilgilerini bizden isterler ve gelen başvuruları değerlendirirler. Ardından bize geri dönüş yapıp sizinle görüşmemizi ve adres bilgilerinizi almamızı isterler, böylece işi size teslim eder siz de çalışmaya başlarsınız.

 Sizlere verebileceğimiz bilgilerin ve tavsiyelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarız sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Ek işler, her insanın bir dönem yapmaya mecbur kaldığı ve yöneldiği bir sektör oluyor. Bizler de bu sebeple sizlere yol göstermeye çalıştık. Evde yapılabilecek ek işlerden birisi olan mandal paketleme işi hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulmuş olacaksınız. Umuyoruz ki ek iş yapmaya ihtiyaç duymadan güzel gelirler elde ediyor olursunuz. Sizlere hayatta başarılar dileriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…