Evde Davetiye Paketleme İşi 2024

2521250 810x458 - Evde Davetiye Paketleme İşi 2024
Evde Davetiye Paketleme İşi

 Bazı zamanlarda ek iş yaparak yaşadığımız maddi sıkıntıları azaltmak istediğimiz zamanlar olabiliyor. Özellikle günümüz ekonomisinde aldığımız maaş çoğu harcamalarımızın yanında yetersiz kalıyor ve geçim sıkıntısı çekiyoruz. İşte bu gibi zamanlarda farklı ek iş kollarını aramaya yöneliyoruz. Özellikle evde yapılan ek işler ile aile ekonomisine katkı sağlamak mümkün. Üniversite öğrencileri ve ev kadınları en çok evde ek iş yapmayı tercih eden kesimlerden biri. Ev kadınları, ev işlerini bitirdikten sonra boş vakitleri kalıyor ve bu boş vakitleri değerlendirmek isteyebiliyorlar. Evde olmanın verdiği bir konforla da ek iş yapıp para kazanarak ekonomik özgürlüklerini elde edebilirler. Evlere ek iş veren firmaların yayınladıkları ilanlara başvuru yapan kadınlar, evlerine kadar getirilen işleri hazırlayıp teslim ederek aylık sabit bir maaş kazanabiliyorlar. Evde davetiye paketleme işi ile ek gelir elde etmek hayal değil diyebiliriz.

 Evden yapılacak ek iş fırsatlarından biri de ev kadınlarının rahatlıkla yapacağı davetiye paketleme işidir. Perakende iş yapan pek çok firma, yeterli personeli çalıştıracak kadar bir sermayeye sahip olamıyor. Bu sebeple paketleme hizmetini dışarıdan halletmek istiyorlar. Bu yüzden de evde ek iş yapmak isteyen kişileri tercih ediyorlar. Böylece her iki taraf da bu işten kazançlı çıkmış oluyor. Firmalar hem işlerini yaptırmış oluyor hem de karşı tarafa da kazanç kapısı açmış oluyorlar. Düğünlerde, nişan törenlerinde, sünnet törenlerinde, toplantılarda veya özel davetlerde mutlaka davetiye gönderme alışkanlığı vardır ve bu alışkanlık davetiye sektörünün oluşmasına zemin hazırlamıştır. Özellikle düğünlerde ve nikahlarda muhakkak davetiye basılır ve gelecek davetlilere takdim edilir.

Davetiye Paketleme İşi

Davetiye sektörünün oluşmasıyla doğal olarak matbaalar devreye girmiş ve çoğunluğunun iş yükü davetiye üzerine oluşmuştur. İş yükünün artmasıyla bu sektörde çalışacak insana ihtiyaç oluşmuştur. Ancak personel istihdamı sağlayacak kadar yeterli sermayeye sahip olmayan düğün organizasyon şirketleri, ek maliyetten kurtulmak amacıyla paketleme işi için evde ek iş arayan ev kadınlarını tercih ediyorlar ve işleri onlara teslim ediyorlar. Zarflama ve paketleme işlerini ev kadınlarına uygun ücret karşılığında yaptırmış oluyorlar, böylelikle iş yükleri hafiflemiş oluyor ve işleri zamanında bitirmiş oluyorlar.

 Yukarıda da belirttiğimiz gibi evden çalışarak geçimini sağlayanların en çok tercih ettiği ve en çok kazandıran evde ek iş fırsatları arasında davetiye paketleme işi yer almaktadır. İleride okuyacağınız yazımızda, sizlere evinizde davetiye paketleme işi yaparak nasıl kazanç sağlayacağınızı, bu işi nasıl yapabileceğinizi, aylık ortalama ne kadar kazanacağınızı ve nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağız. Tavsiyelerimize uyar ve ek işinizde istikrar gösterirseniz ömür boyu bir ek gelir kaynağına sahip olabileceksiniz. Umarız sizler için faydalı bir yazı olur. Şimdiden sizlere iyi okumalar diliyoruz. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Evde hediyelik sabun paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Hediyelik Sabun Paketleme İşi 2024

Davetiye paketleme işi nasıl yapılır?

dd7e2a80fa121fd8e9e115393e27ee4b - Evde Davetiye Paketleme İşi 2024
Evde Davetiye Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır

 Davetiye paketleme işi yapımı oldukça kolay ve sizi çok da yormayacak bir iştir. Sizinle çalışacak olan firma, yaklaşık olarak 10.000 ya da 15.000 civarında simli davetiye, kurdeleli davetiye, iplik ya da düğmeli davetiyeleri gelip sizlere teslim edecektir. Teslim edilen paketin içinde bu davetiyeleri koyacağınız farklı zarf ve paketler de bulunacaktır. Daha sonra firma yetkilisi davetiyeleri nasıl paketleyeceğiniz hakkında size bilgi verir. Bunun haricinde önceden hazırlanmış birkaç davetiye paketini uygulamada işinize yaraması açısından sizlere göndereceklerdir. Firmanın göndermemesi durumunda ise sizler talepte bulunabilirsiniz. Böylece ürünü yapım aşamasında aklınıza takılan bir durum oluşursa örneğe bakıp kolay bir şekilde işinizi tamamlarsınız.

 Firma yetkilisi, gerekli tüm işlemleri size anlattıktan sonra teslim edeceği diğer paketleme malzemelerini de sayar ve üzerinize zimmetleyerek size teslim eder. Gerekli tüm malzemeleri aşağıda liste şeklinde bulabilirsiniz.

  1. Paket lastiği
  2. Zarfları koyacağınız koliler
  3. Koli bandı
  4. Maket bıçağı

Davetiye paketleme işinden aylık ne kadar kazanırsınız?

 Evinizde konfor alanınızdan çıkmadan çok rahat bir şekilde yapacağınız davetiye paketleme işi ile haftalık ya da sabit olarak ayda 1500 ile 2000 TL arasında para kazanmanız mümkün. Düğün organizasyon firmaları genellikle yoğun oldukları zamanlarda paketleme işlerinin çabuk bitmesi için fazla ücret ödemesi yapar. Firmalar normal zamanda koli başına 2-3 TL gibi bir ücret verirken, yoğun oldukları zamanlarda koli başına 5 TL gibi güzel rakamlar vermekteler.

 1 kişi tek başına günde ortalama olarak 15-20 adet koli yapabilmekte. Koli başına 3 TL ücret aldığınızda bu ücret günlük olarak 45 TL ya da 60 TL civarında olacaktır. Düğün veya yukarıda bahsettiğimiz diğer organizasyonlar için yoğunluk olduğu takdirde hemen hemen her gün davetiye paketleme işi yapabilirsiniz. Günlük 60 TL üzerinden hesaplarsak eğer haftalık 420 TL kazanabilir, aylık olarak da 1680 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

Davetiye Paketleme

 Size verilen davetiye işlerini tam zamanında ve eksiksiz olarak firmanın istediği şekilde teslim etmeniz gerekiyor. Firma yetkilisi bitirdiğiniz davetiye paketlerini gelip kontrol eder ve tamamlanmış paketleri sizden teslim alır. Yaptığınız işlerde eksiklik olup olmadığını kontrol eder ve raporunu oluşturur. Teslimat sırasında hasarlı olan davetiye paketler tespit edilirse bu hasarlı paketlerin sayısına göre alacağınız ödeme daha az olacaktır. Eksik ya da sorunlu ürün olması durumu yoksa yaptığınız işin ödemesini günlük ya da haftalık elden peşin olarak veya banka havalesi üzerinden alabilirsiniz.

 Evde ek iş olarak düğün davetiye paketleme işi en ideal ve en kolay işlerden birisidir. Bu iş için herhangi bir deneyime sahip olmanıza gerek yoktur. Firma yetkililerin yönlendirmesiyle çok kolay bir şekilde davetiye paketleme işini öğrenebilirsiniz. Sizler de evde oturarak kazanç sağlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan ek iş ilanına başvuru formunu doldurup göndererek hemen başvuru yapın. Ayda yaklaşık 1600 TL kazanma fırsatını kaçırmayın. Kısa süreli olarak yayınlanan bu ilanı kaçırmak istemiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.  Sizlere verebileceğimiz bilgilerin ve tavsiyelerin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Umarız sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Ek işler, her insanın bir dönem yapmaya mecbur kaldığı ve yöneldiği bir sektör oluyor. Bizler de bu sebeple sizlere yol göstermeye çalıştık. Evde yapılabilecek ek işlerden birisi olan davetiye paketleme işi hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulmuş olacaksınız. Umuyoruz ki ek iş yapmaya ihtiyaç duymadan güzel gelirler elde ediyor olursunuz. Sizlere hayatta başarılar dileriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…