Dolap Uygulaması İle Gelir Elde Etmek

 

Günümüzde online platformlar üzerinden kıyafet, ev eşyası, aksesuar gibi ürünleri internet üzerinden satın almak ve satmak oldukça yaygınlaşmıştır. Birçok marka online mecralarda oluşturduğu e-ticaret sitelerinden satış yaparak gelişime ayak uydurmuştur. Sıfır ürünler dışında internetten kıyafet satın almak ve kıyafet satmak için çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. Bu uygulamalar sayesinde, kişiler kullanmadıkları kıyafetleri ikinci el olarak satarak gelir elde ederken dolaplarındaki fazlalıklardan da kurtulma şansını yakalamaya başlamışlardır. Bu uygulamalardan bir tanesi de Dolap uygulamasıdır. Dolap uygulamasına katılan kullanıcılar hem başkalarının sattığı ürünleri satın alabilecek, hem de kullanmadığı ürünleri satabilecek bir profil oluşturmuş olur. Dolap uygulamasında satış yapılacaksa; ürün yükledikten sonra, alıcıların bu ürünlere ulaşarak teklif vermesi beklenir. Dolap uygulaması satış yapmak oldukça kolay bir süreçtir. Satışı yapılan ürünler için kullanıcılara bir süre tanınır ve bu süre içerisinde ürünlerin kargoya verilmesi talep edilir. Ürün kargoya verilip satın alan kişiye ulaştığında, bu kişi ürünü onayladığı takdirde elde edilen gelir satıcının hesabına yatırılır. Bu süreç dışarıdan uzun ve zorlayıcı bir süreç gibi gözükse de, oldukça basit ve hızlı bir süreçtir. Eğer evde yalnızca bir uygulama üzerinden ek gelir elde etmek ve dolabınızdaki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız bir dolap hesabı oluşturarak ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

 

Dolap Uygulamasına Nasıl Ürün Yüklenir?

dolap - Dolap Uygulaması İle Gelir Elde Etmek
Dolap Uygulaması Ürün Yükleme

Dolap uygulamasından gelir elde etmek için öncelikle uygulama içerisinde bir hesap oluşturmanız ve satmak istediğiniz ürünleri bu hesaba yüklemeniz gerekir. Bu ürünleri yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Dolap uygulamasına ürün yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Dolap uygulamasını cihazınıza indirin ve kullandığınız bir mail adresiyle uygulamaya kayıt olun.
 • Kayıt olduktan sonra uygulama içerisinde bulunan ürün yükle butonuna tıklayın ve ürününüzün fotoğraflarını çekin. Bu uygulama ürününüz için 8 adet fotoğraf yüklemenize izin verir fakat kaç fotoğraf yükleyeceğiniz tamamen size kalmıştır. 
 • Ürünün fotoğraflarını her açıdan net bir biçimde çekerek alıcılara kolaylık sağlayın.
 • Ürünü yüklerken ürünün özellikleri kısmındaki sorulara doğru yanıtlar verin.
 • Ürününüze uygun kategoriyi işaretleyin.
 • Uygulamaya yüklediğiniz ürün için etkileyici bir açıklama hazırlayın ve güven kazanın.
 • Ürününüz için bir fiyat belirleyin ve ürününüzü hesabınıza ekleyin.

Bu adımları sırasıyla tamamladıktan sonra dolap uygulaması üzerinden satış yapmaya başlayabilir, kullanmadığınız ürünlerle ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

dolap uygulamasi - Dolap Uygulaması İle Gelir Elde Etmek
Dolap Uygulaması

Bütün işlemleri gerçekleştirdikten sonra dolap uygulaması üzerinden satış yapabilmek için önünüzde hiçbir engel kalmaz. Ancak yüklediğiniz ürünleri uzun süredir satamıyorsanız ürün görsellerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır. Dolap hesabına yüklenen ürünler net bir biçimde fotoğraflanmış olmalıdır ve her ayrıntısı bu fotoğraflarda yer almalıdır. Eğer bir giysi satıyorsanız ve bu giysi kırışık bir haldeyken fotoğraflandıysa ürünü ütüledikten sonra tekrar fotoğraflamalı, daha düzgün bir görüntüye sahip olmasını sağlamalısınız. Ürünü fotoğrafladığınız alan da ürünün etkileyici bir görüntüye sahip olması için önemlidir. Fotoğrafları ışığı düzgün, arka planı karışık olmayan bir alanda çekmek ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlar. Karışık olmayan, düz bir arka plan kullanmak tüm odağın ürünlerinizde olmasını sağlar. Tüm bunların dışında; satılacak ürünün bütün özelliklerinin doğru bir biçimde girilmiş olması, düzgün ve doğru bir açıklama yapılması da satın alma davranışını olumlu yönde etkilemek için oldukça önemlidir. Profilinize yüklediğiniz ürünler kaliteli ve karşı tarafın ihtiyacını tam anlamıyla karşılayan ürünler olsa bile bu ürünleri düzgün ve alıcıların dikkatini çekebilecek bir biçimde profilinize yüklemek satışı artırmak için önemlidir. 

 

Dolap Uygulamasında Hangi Kategoriler Bulunur?

dolap 428 hd - Dolap Uygulaması İle Gelir Elde Etmek
Dolap Uygulaması Kategoriler

Dolap uygulaması; satın aldığınız fakat hevesinizin geçtiği, evinizde alan kaplayan neredeyse bütün eşyaları satabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamada aradığınız her şeyi bulabilir ve evinizde fazla olduğunu düşündüğünüz her şeyi satabilirsiniz. Peki bu uygulamada yer alan kategoriler hangileridir?

 • Aksesuar
 • Giyim
 • Ayakkabı 
 • Bebek
 • Kadın
 • Çanta
 • Erkek
 • Ev ve yaşam
 • Çocuk

Yukarıdaki kategoriler, dolap uygulamasında yer alan başlıca kategorilerdir. Bu kategorilerde yer alan herhangi bir ürüne sahipseniz ve bu ürünü satışa çıkarmak istiyorsanız hemen Dolap uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra ise yukarıdaki başlığın altında yer alan adımları takip ederek satış sürecini başlatın. Satacağınız ürünü profilinize yükledikten sonra uygulama üzerinden tarafınıza bir kod gönderilir ve bu kod ile anlaşmalı kargolar üzerinden ürünü alıcıya göndermeniz beklenir. Ürün karşı tarafa gönderildikten sonra herhangi bir problem yaşanmadığı takdirde paranız kısa sürede dolap hesabınıza yüklenir ve satış işleminiz tamamlanır. Böylece dolap uygulaması üzerinden ek gelir elde edebilirsiniz.