Döviz Büroları Çalışma Saatleri Nedir? Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? (2024)

doviz burolari kepenk indirdi - Döviz Büroları Çalışma Saatleri Nedir? Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? (2024)
Döviz alım ve satım

Bu yazımızda Türkiye’de döviz bürolarının çalışma saatleri hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Döviz alım ve satım işlemleri son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Türkiye’de paranızı banka yoluyla Türk Lirasına, Dolara veya Avro gibi para birimlerine dönüştürmek için banka değil de döviz bürolarını tercih ediyorsanız bu yazı döviz bürolarının kaçta açılıp kapandığını ve hangi saat aralıklarında çalıştıklarını ele aldık. Ülkemizde çoğunlukla turistler tarafından tercih edilen döviz büroları güncel para birimine göre para çevirme işini yapmaktadır. Ülkemizde çoğu döviz bürosu 09:00 ila 18:00 arasında açıktır ancak kalabalık olan yerlerde 7/24 hizmet veren döviz bürolarıyla karşılaşmakta mümkündür. 

Döviz Büroları Çalışma Saatleri

Döviz büroları çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir. Son yıllarda ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları sebebiyle döviz bürolarına olan ilgi fazlasıyla artmış durumdadır. Sadece turistler değil yurdumuz insanı da döviz alım-satım ile ilgilenmeye başlamıştır. Döviz bürolarında sıra beklemekten sıkılan insanlar çalışma saatleri ile ilgili bilgi almak için araştırmalara başlamıştır. Durum böyle olunca insanlar döviz bürolarının hangi saatler arasında çalıştığını öğrenmek istemiştir. Döviz büroları özel işletmeler olduğu için hepsinin aynı saatte açıldığını söyleyemeyiz. Her ne kadar resmi kurum olmasalar da çoğu döviz bürosu sabah saat 9 itibariyle çalışmalara başlamaktadır. Metropol şehirlerimiz olan İstanbul Kapalıçarşı, izmir ve ankara gibi yerlerde döviz bürolarına giderek döviz işlemleri yapabilirsiniz. Genel olarak döviz büroları akşam saat 8’e kadar açıktır ve işlem yapmaktadır. 

Döviz Büroları Bayramda Açık Mı? 

Döviz büroları saat aralıkları dışında en çok sorulan sorulardan biri bayramlarda döviz büroları açık mıdır? Döviz büroları bayramlarda tamamen büro sahiplerinin kararına bırakılmıştır. Bazı işletme sahipleri açma kararı alırken bazı işletmeler işletmesini kapalı tutabilir. Ülkemizde bayramlar toplu bir şekilde kutlanıldığı için döviz büroları bayram zamanları ya arife günü ya da bayramın son günü hizmet vermektedir ve en yoğun günler bu günler olmaktadır. 

Döviz Büroları Haftasonu Cumartesi-Pazar Açık Mı?

uytrdy - Döviz Büroları Çalışma Saatleri Nedir? Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? (2024)
Döviz bürosu

Döviz büroları çalışma saatleri dışında haftasonu açık mı merak ediyorsanız işte cevabı. Döviz büroları devlet tekelinde olmadığı için haftasonu da işletmelerinde hizmet etmeye devam edebilirler ancak bazı işletme sahipleri haftasonu dinlenmek isteyip bürosunu kapalı tutabilir. Cumartesi ve pazar günleri açık bir döviz bürosu bulmanın zor olabileceği konusunda sizi şimdiden uyaralım. 

7-24 Açık Olan Döviz Büroları

Acil bir şekilde döviz bozdurmak veya döviz almanız gerekiyorsa tabii ki 7/24 çalışan döviz büroları bulabilirsiniz. Kalabalık olan bölgelerde bazı döviz bürosu sahipleri işletmelerini gece gündüz açık tutarak hizmet vermektedir. Ankara ve İstanbul havalimanlarında 7/24 çalışan döviz büroları sayesinde istediğiniz para çevirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri hakkında bilgi verici bir yazı yazmayı amaçladık. Bu yazımızda Gerek çalışma saatleri gerekse hangi günler hizmet verdiğini elimizden geldiği kadar siz değerli kullanıcılarımızla paylaştık.