Arçelik Bayilik Alma Şartları: 2022 Franchise Bedeli Ne Kadar? Arçelik Bayiliği Nasıl Alınır?

Arçelik bayilik alma şartları hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Arçelik beyaz eşya firması 1955 tarihinde Vehbi Koç ve Lütfi Doruk aracılığı ile hizmete açılmıştır. Sütlüce’de faaliyete başlayan marka, 1959 yılında ilk çamaşır makinesini 1960 yılında ise ilk buzdolabı üretimini yapmış ve satışa çıkarmıştır. 2011 yılı ile birlikte Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin’de 11 üretim tesisi ve 10 markası ile 100’den fazla ülkeye üretim satışa başlamıştır. Arçelik firması Koç Topluluğu, Burla Grubu ve BIST’de halka açık bölüm ile ortaklık yaparak satış ve pazarlama alanında sermaye elde etmiştir.

Arçelik Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Arçelik bayiliği almak istiyorsanız aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 • Bayilik almak isteyenlerin en az 1000 metrekare alanına sahip bir mekan bulması gerekmektedir.
 • Daha önceden herhangi bir bankaya borcun olmaması ve bankaların kara listesinde yer alınmamış olması aranan şartların arasındadır.
 • Arçelik bayilik alınması için bayilik alınacak mekanın kalabalık ve lokasyon açısından uygun olması gerekir.
 • Bayilik almak isteyenlerin adli sicil kayıtlarının bulunmaması gerekir ve daha önceden herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olması talep edilir.
 • Arçelik bayilik almak isteyenlerin alışveriş merkezlerinin içerisinde mekan bulmamaları gerekir.
 • Bunun yanında bayilik almak için ödenmesi gereken isim hakkı ve bayilik bedelinin yatırılması için sözleşmeye uymak gerekir.

Arçelik Franchise Bedeli Ne Kadar?

Arçelik franchise bedeli 100 bin TL ile 5 milyon TL arasındadır. Kiralanan dükkanın metrekaresi ile fiyat doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. 

Arçelik Bayiliği Nasıl Alınır?

Arçelik bayiliği almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

 • Bayilik almak isteyenlerin ilk olarak “arcelik.com” firmanın resmi internet adresine giriş yapmalıdır.
 • Daha sonra sayfada yer alan ön başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Forumda kişisel bilgiler, adres bilgileri, öğrenim durumu, referans bilgileri, iş bilgileri detaylı bir şekilde yazılmalıdır.
 • Ön başvuru formunun doldurulmasının ardından başvurusu kabul olanlar genel müdürlük tarafından merkeze çağrılacaktır.
 • Genel merkeze ön başvuru formu ve T.C. kimlik numarası ile gidilmesi gerekir.

Arçelik Markasının Kaç Bayisi Vardır?

Arçelik, 7 ülkede 18 üretim tesisi ve 31 ülkede 33 satış ve pazarlama ofisi yer almaktadır. 11 marka adı altında 130’dan çok ülkeye üretim ve satış yapmaktadır. Özellikle Romanya, Türkiye, Rusya, Çin, Güney Afrika, Pakistan, Tayland gibi ülkelerde en çok ürün satışa sunmuştur. Arçelik markası Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance adı altında markaları ile ülkelere hizmet vermeye devam ediyor. 

Vestel bayilik şartları hakkında bilgi almak için: Vestel Bayilik Şartları Nelerdir?

Arçelik Bayi Çalışma Saatleri

Hafta içi sabah 10 akşam 10 usulü çalışan marka, hafta sonları da üretim ve satış yapmaktadır. Haftasonları sabah 8 akşam 10 çalışmaktadır. Resmi ve dini bayramlarda da firma aktif bir şekilde çalışmaları devam etmektedir. Günümüzde saatler farklı olabileceği için resmi siteden bilgi alabilirsiniz. 

Arçelik Müşteri Hizmetleri

444 0 888 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. 0544 444 08 88 numarasından WhatsApp üzerinden soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz. 

arcelikpazarlamaas@arcelikpazarlama.hs02.kep.tr  adresine sorularınızı mail olarak da iletebilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ana merkeze giderek de bayilik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Arçelik bayilik alma şartları hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur.