Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka: En Az Altın Makas Aralığı Olan Banka Hangisi? (2024)

altin makas araligi en dusuk bankalar hangileridir 2020 altin makas aralig en az olan banka listeleri 1024x640 - Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka: En Az Altın Makas Aralığı Olan Banka Hangisi? (2024)
Altın Makas Aralığı En Az Olan Bankalar

 Altın yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu gün içerisinde birden fazla alım ve satım işlemi yaptığı için düşük makas aralığı olan bankalar ile çalışmak istemektedir. Daha çok gram altın alım ve satımı ile ilgilenen bu kesim, düşük makaslar ile işlem yaparak maksimum karı elde etmek istemektedir. Altın gram fiyatlarının sık sık dalgalanması nedeniyle yatırımcılar bu işlemler ile iyi bir kazanç sağlayabiliyorlar. Türk insanı arasında altına yatırım yapan büyük bir kitle bulunmakta. Altının güvenli liman olduğunu ve dövize göre daha karlı olduğunu düşünen bu kişiler altın makas aralığı en az olan banka hangisidir merak ediyorlar.

Paranızı altına yatırırken merak edip bir araştırmaya girmeniz gayet normal çünkü bazı bankaların uyguladığı makas aralığı gerçekten çok yüksek fiyat farklılıkları yaratabiliyor bu sebeple daha az kazanç ya da daha çok kayıp yaşayabiliyorsunuz. Yatırımcı her zaman en yüksek kazancı elde edebilmek için en az masrafı harcamak ister bu sebeple de makas aralığı az olan bankaları, kuyumcuları ya da dövizcileri tercih etmek ister. Bizler de siz değerli okuyucularımıza yol göstermek adına bu yazımızı yazmaya verdik ve sizleri bilgilendirmek istedik. Sizlerin en düşük makas aralığı ile işlem yapabilmeniz için bankaları analiz ettik ve en düşük makas ile alım ve satım yapabileceğiniz bankaları tespit ettik Sizleri yazımızı okumaya davet ediyoruz. İleride okuyacağınız yazımızda “Altın makas aralığı en az olan bankalar hangisidir?” sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız. Şimdiden sizlere iyi okumalar diliyoruz. Hazırsanız yazımıza başlayalım. 

Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka

altin9 - Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka: En Az Altın Makas Aralığı Olan Banka Hangisi? (2024)
Altın

 Yazımızın bu kısmında en düşük makas aralığı veren bankaları sizlere belirtmeden önce akıllarda soru işareti kalmaması adına makas aralığı hakkında ufak bir bilgi vermek istiyoruz. Makas aralığı genellikle yatırımcılar tarafından oldukça iyi bilinen bir terimdir fakat yeni gelecek yatırımcılar için kafa karıştırıcı bir terim olabilir. Finans sektöründe altın ya da diğer yatırım araçları içinde alım veya satım yaparken oluşan fiyat farklılığına makas aralığı denir. Bir diğer deyişle alış satış arasındaki fiyat makas aralığı olarak adlandırılmaktadır.

 Yazımızın yukarıdaki kısmında makas teriminden bahsettiğimize göre sırada altın makas aralığı en düşük olan bankaların listesini sizlere sunabiliriz.

Dolara en yüksek faiz veren bankalar hakkında bilgi almak için: Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar: ING Bank, CepteTEB, Halk Bankası, Enpara Dolar Faizleri 2024

En Düşük Makas Aralığı TFX Target’da

 Türkiye Finans Katılım Bankası’nın sunmuş olduğu bir hizmet olan TFX Target hem döviz alım ve satımında hem de altın alım ve satımında kullanılıyor. Daha çok döviz işlemleri için kullanılan TFX Target, altın alımlarında da oldukça avantajlıdır. Altın makas aralığı en az olan banka TFX Target’dır.

 TFX Target hesabı açabilmeniz için öncelikle herhangi bir Türkiye Finans şubesine giderek hesap açılışı gerçekleştirmeniz gerekir. Hesap açılışı sırasında sizinle ilgilenen görevliye “TFX Target hizmetini kullanmak istiyorum” diyerek bu isteğinizi belirtmeniz yeterlidir. Banka görevlisi isteğinize uygun olarak TFX Target uygulamasını kullanabilmeniz için gereken işlemleri yapacaktır.

 Size verilen müşteri numarası ve şifreniz ile TFX Target hesabınıza hem bilgisayarınızdan hem de akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlardan giriş yapabilirsiniz. Bu sayede günün herhangi bir vaktinde en düşük makas aralığı ile altın alım ve satımı yapabilirsiniz. TFX Target’ın en büyük cazibesi de haftanın 5 iş günü 24 saat boyunca en düşük makaslar ile alım satım yapma imkanı sağlamasıdır. Elinizdeki altınları günün her saatinde en düşük makaslar ile satarak kar elde edebilirsiniz. Sizlere önerebileceğimiz ilk banka en düşük makas oranıyla TFX Target olacaktır. Sizler de bu bankada yatırım yapmak isterseniz bir hesap açabilirsiniz.

Altında Düşük Makas Enpara’da

 TFX Target’a ek olarak altın alım satım makas aralığı en az olan bankalardan biri de Enpara’dır. QNB Finansbank bünyesinde kurulmuş olan Enpara, dijital bankacılık sektöründe önde gelen oluşumlardan biridir. Enpara’nın müşterilerine sunduğu hizmetler sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan çoğu banka işlemleri en kolay şekilde halledebilirsiniz. Buna ek olarak Enpara, diğer bankalar arasında en düşük makaslar ile alım ve satım yapabileceğiniz platformlardandır. Hızlı ve pratik bir mobil uygulaması olan Enpara’da mesai saatleri içinde düşük makas ile işlem yapabiliyorsunuz. TFX Target’a nazaran en büyük eksisi 24 saat işlem yapılamamasıdır. Tabii istediğiniz her saat alım satım yapabilirsiniz, ama mesai saatleri dışında işlem yaparsanız uçuk makas aralığı ile işlem yapmak zorunda kalırsınız. Bu da hiç kimsenin kabul etmeyeceği bir durumdur. Enpara’nın en büyük eksisi budur. Fakat genel olarak gün içinde en düşük makas aralıklarının görüldüğü bankalardandır. TFX Target ile çalışmak istemeyen kişiler Enpara hizmetine başvurarak, bu bankayı kullanabilirler.

Bu sebeple iyi bir araştırma yaparak Enpara’da bir hesap açabilir ve burada yatırımlarını yapabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi bu yazımızda sizler için altın makas aralığı en az olan 2 bankayı tanıttık. Umarız ki işine yarayacak bir yazı olmuştur. Son zamanlarda döviz alım ve satım konularında ülkemizde ekonomiden kaynaklı ciddi bir sorun yaşanmaktadır. İnsanlar da haliyle daha fazla kar edebilmek için zaman zaman döviz alım ve satım işlemi yapıyorlar.

Özellikle en güvenli yatırım aracı olarak altını gördükleri için de sık sık altın alım ve satım işlemleri yapılmakta. Bu sebeple insanlar altın makas aralığı en az olan bankaları tercih etmek istiyorlar. Bizim bu yazıda bahsettiğimiz iki banka, TFX Target ve Enpara. Bu iki bankadan birini altın alım ve satım işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizleri bilgilendirmeye çalıştık ve “Altın makas aralığı en az olan bankalar hangisidir?” sorusunu gereğince yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Belirttiğimiz bankalar haricinde yeni güncel bir banka olması durumunda sizleri tekrar bilgilendireceğimizden kuşkunuz olmasın. Bir başka bilgilendirici yazıda görüşmek üzere. Başarılar dileriz….