Zara Bayilik Alma Şartları: 2021 Franchise Bedeli Ne Kadar? Zara Bayiliği Nasıl Alınır?

Tarihler 1975’i gösterirken Amancio Ortega Rosa ve Rosalia Mera tarafından Zara kurulmuştur. Zara ismi dünya genelinde tanınmış en önemli giyim mağazalarından biridir. Ülkemizde de çalışmalarını sürdüren marka, ilk olarak İspanya’da kurulmuştur. Zara, kurulduğu günden bu yana incelendiğinde, günümüzün en önemli ve büyük 3 markası arasındadır. Durum böyle olunca birçok kişi Zara bayilik alma şartları hakkında bilgi talep ediyor. Biz de bu yazımızda bu konu hakkında yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşacağız. 

Zara markasından bayilik almak istiyorsanız birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Markanın önceliği bu şartların yerine getirilip getirilmediğidir. Şartlar sağlanırsa Zara markasından bayilik alabilirsiniz. 

Zara Bayilik Şartları Nelerdir?

Zara bayilik şartları nelerdir öğrenmek için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Zara bayilik şartları aşağıdaki gibidir;

 • Bulunulan şehirdeki AVM’ler arasında, en büyük AVM’lerden birinde dükkan sahibi olunması
 • Eğer mağaza cadde üzerinde olacaksa, caddenin işlek olması
 • Giyim sektöründe daha önce 4 yıllık bir deneyime sahip olmak
 • Açılacak olan mağazasının en az 400 metrekare genişliğe sahip olması
 • Yapılan satışların tümünden %3’lük katılım bedeli verilmesi
 • Markanın belirlediği ismi kullanabilmek için talep edilen ücretin ödenmesi

Bu şartları sağlıyorsanız bayilik açma hakkına sahip olabilirsiniz. 

2021 Zara Franchise Bedeli Ne Kadar?

Dünya genelinde bilinen ve tanınan bir marka adına işletme açmak istiyorsanız franchise bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bu bedel her marka için değişiklik göstermektedir. Bu sebepten ötürü hangi markadan bayilik almak istiyorsanız o markanın ne kadar franchise bedeli ödediğini araştırmanız gerekir. 

Zara markası, franchise bedeli olarak 400 bin TL civarında bir rakam talep etmektedir. Bu fiyat ortalama bir ücret olarak karşımıza çıkarken mağazanın açılacağı şehre göre fiyatta farklılık olabilir. Mağazanın genişliği de fiyatı etkiler. Ek olarak Zara reklam bedellerinin binde %3’ünü de ve satışların %3’ünü talep eder. 

Zara Bayiliği Nasıl Alınır?

Zara bayiliği almak istiyorsanız yapmanız gereken birtakım şeyler bulunmaktadır. Gereken şartlar sağlanırsa ikinci aşamaya geçerek bayilik başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Zara bayiliği almak için:

 • Öncelikle yetkililerle iletişim kurulması gerekir. Onlar sizinle birebir bir görüşme yapar ve sağlanması gereken şartların sağlanıp sağlanmadığına bakarlar.
 • Bayilik başvurusu için internet üzerinden herhangi bir form doldurma işlemi kabul edilmemektedir. Bu nedenle görüşmenin birebir yapılması istenir.
 • Bayilik almak için resmi internet sitesine girip, iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Ek olarak sadece aşağıdaki illerde Zara mağazası açabilirsiniz. 

 • İstanbul
 • İzmir
 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • Konya
 • Adana

Zara’nın Kaç Tane Bayisi Var?

Söz konusu giyim şirketleri olunca dünyanın en büyük 3 ismi arasında Zara kendine yer bulmaktadır. Onlarca ülkede bayisi olan Zara, yapılan son incelemelere göre 2.200’den fazla bayi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemizde ise 42 adet Zara bayisi olduğunu söyleyebiliriz. Zaman içerisinde bu sayı daha çok artacak gibi gözüküyor. 

Defacto bayilik alma şartları neler öğrenmek için: Defacto Bayilik Alma Şartları: 2021 Franchise Bedeli Ne Kadar? Defacto Bayiliği Nasıl Alınır?

Zara Bayilerinin Çalışma Saatler

Dünya çapında 88 ülkede çalışmalarını sürdüren Zara, ülkemizin en çok tercih edilen markalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebepten ötürü çalışma saatleri merak ediliyor diyebiliriz. AVM içerisinde AVM kapanış saatlerine göre çalışmaktadır. AVM açılış saatleri genellikle sabah 9 akşam 10 oluyor. AVM dışında bulunan mağazalar ise sabah 10 akşam 10:30 saatleri arasında çalışmalarına devam ediyor. 

Zara Müşteri Hizmetleri İletişim

Zara müşteri hizmetlerinin numarası ülkemizde 0 800 211 10 02 olarak karşımıza çıkmaktadır. Markadan yaptığınız alışveriş ile ilgili her şeyi bu numaradan öğrenebilir, ayrıca markaya dair merak ettiğiniz şeyleri de yine bu numara aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ek olarak mağazanın resmi internet sitesinde sizleri canlı destek hattı bekliyor. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Zara bayilik alma şartları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için bilgi verici bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere!