Video İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

İnternette son yıllarda gittikçe popülerleşen video izleyerek para kazanma modelini sizlere açıklıyoruz. Yazımızda internette yer alan videoları izleyerek nasıl para kazanabileceğinizden söz edeceğiz.

Bundan 20 yıl önceye dönüp baktığımızda teknolojik olarak oldukça sınırlı bir hayatın var olduğunu görebiliriz. Fakat yaşanan teknolojik devrimle birlikte hayatımızın her yeri teknolojiden mümkün olan en fazla şekilde etkilenmiştir. Sosyal yaşamımız, alışkanlıklarımız, işlerimizi yapış şeklimiz gibi daha pek çok teknolojiyle birlikte değişmiştir. Teknolojik gelişmeler ışığında ortaya çıkan internet platformu, bizim hayatımızı değiştiren başlıca husustur. Eskiden çalışma ve para kazanmadan bahsederken akla direkt fiziksel çalışma gelirdi. Fakat bugün durum çok ciddi ölçüde değişmiştir. İnternet sayesinde eskinin pek çok işi tarih olmuş ve yeni iş modelleri ortaya çıkmıştır.

İnternet, artık her yaştan ve her fiziksel özellikten insanın para kazanmasını sağlamıştır. Para kazanmak için dışarıya çıkıp saatlerinizi fiziksel bir işte harcamanıza gerek yoktur. İnternet bağlantısına sahip bir telefon veya bilgisayar yardımıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları arasında çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Video izleyerek para kazanma da o seçeneklerden biridir ve son yıllarda tercih edilme oranı çok ciddi seviyede artmıştır. Peki, video izleyip bunun karşılığında nasıl para kazanılabilir? Bu sorunun cevabını detaylı şekilde irdeleyeceğiz.

Video İzleyerek Para Kazanma Siteleri

Firmaların büyük çoğunluğu artık billboardlar ve televizyonların yanında çok ciddi şekilde internet reklamlarına bütçe ayırmaktadır. Bunun sonucu olarak bugün internette küçük büyük fark etmeksizin çok sayıda şirketin reklamlarını görmekteyiz. Reklamlar yazılı, görsel veya videolu şekilde olmaktadır. Fakat videolu reklamların diğer reklam türlerine göre daha etkili olduğu söylenebilir. Bunun farkında olan firmalar, internete çok sayıda videolu reklam vermektedir.

İşte tam da bu noktada video izleyerek para kazanma iş modeli ortaya çıkmaktadır. Reklam şirketleri ve onların aracı olan kuruluşlar, firmaların internette yayınlamış olduğu reklamları insanlara izletip bunun sonucunda kullanıcılara belli miktarlarda para ödemektedir. Bu tür reklam izlemeye para ödeyen sitelerin sayısı oldukça fazladır. Bu sitelere üye olarak para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

  • YourSurvey
  • CashFiesta
  • CashCrate
  • ZenSurvey
  • SuperPay
  • Neobux
  • IndoxDollar

Yukarıda listelediğimiz sitelere giderek kolayca kayıt oluşturabilir ve işe başlayabilirsiniz. Bu sitelerin her birinin milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü ve yasal siteler olması sebebiyle de oldukça güvenilirdir. Ortalama her bir reklam izleme görevini tamamladığınızda 0.5 cent ile 1 dolar arasında değişen tutarlarda paralar kazanırsınız. Kazandığınız para belli bir eşiğe ulaştığında banka hesabınıza çekebilirsiniz. Tüm bu adımları doğru şekilde yaptığınız takdirde siz de milyonlarca kişi gibi video izleyerek para kazanma iş modelini hayata geçirebilirsiniz.

Video Izleyerek Para Kazanma Mobil Uygulamalari 1024x674 - Video İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?
Video İzleyerek Para Kazanma Mobil Uygulamaları

Video İzleyerek Para Kazanma Mobil Uygulamaları

Bir şeyler izleyip kazanabileceğiniz sitelerin dışında bu hizmeti sunan mobil uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalardan en popüler olanlara bakalım.

App Trailers

Video izleyerek para kazanma konusunda hizmet sunan en popüler uygulama App Trailers’dır. Bu uygulama içerisinde reklam, oyun, film vb. videolar bulunmaktadır. Uygulama, sizden bu videoları izlemenizi talep etmektedir. İzlediğiniz her video karşılığında belli miktarlarda puanlar kazanıp sonrasında bu puanları nakit paraya çevirebilirsiniz.

Money App

İsminden de anlaşılabileceği bir para uygulamasıdır. 😊 Uygulama size çeşitli video izleme, oyun oynama görevleri sunmaktadır. Bu görevleri yaptığınızda belirtilen parayı kazanırsınız. Gün sonunda kazandığınız parayı banka hesabınıza çekebilirsiniz.

İki uygulamayı da mobil uygulama marketlerinden sorunsuz şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.