REMAX bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? REMAX bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

Gayrimenkul sektörünün lider firmalarından REMAX bayilik şartları öğrenin ve bu büyük şirketin ismini kullanarak kendi işletmenizi hayata geçirin.

İnsan yerleşik yaşama geçtiği andan itibaren evler çok önemli hale gelmiştir. Zaman ilerledikçe evlerin yanı sıra işyerleri de insanların önem verdiği barınma noktaları olmuştur. Ticaretin ve hizmet sektörlerinin gelişimiyle birlikte ev ve işyerlerinin alım satımı belli bir sisteme oturtulmuştur. Bu sisteme gayrimenkul ismi verilmiştir. Günümüzde hacim bakımından en yüksek ticaretin döndüğü sektörlerin başında gayrimenkul sektörü gelmektedir.

Gayrimenkul sektörünün tam olarak nasıl işlediğinden bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz: İnsanlar çeşitli zamanlarda ev veya işyerlerine ihtiyaç duyabiliyor. Bu ihtiyaçlarını ya satın alma ya da kiralama yöntemiyle gidermektedirler. Gayrimenkul sektöründe hizmet veren işletmeler, ev veya işyeri arayan insanlara çözümler sunmaktadırlar.

Bir gayrimenkul veya emlak şubesine giden kişi, burada hızlı şekilde kendi bütçesine ve ihtiyacına uygun evleri ve işyerlerini bulabiliyor. Ev veya işyeri beğenildikten sonra satın alma ve yasal prosedürlerin tamamlanma süreci, gayrimenkul şirketi tarafından yürütülmektedir.

Dünyada ve Türkiye’de gayrimenkul alanında faaliyet gören çok sayıda şirket vardır. Bunlardan biri de REMAX’tır. Çok uluslu bir şirket olarak nitelendirebileceğimiz RE/MAX, ABD’de kurulmuş olmasına rağmen şu an dünyanın pek çok ülkesinde hizmet vermektedir. Şirketin hizmet verdiği ülkelerden biri de Türkiye’dir. Türkiye gayrimenkul pazarında 1997 yılından beri faaliyet gösteren şirket, girişimcilere bayilikler de vermektedir. REMAX bayilik şartları inceleyip size uyduğu takdirde şirketten bayilik almak için başvuru yapabilirsiniz.

REMAX Bayilik Şartları Öğren

RE/MAX gibi uluslararası bir gayrimenkul şirketinden bayilik almak için sahip olmanız gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları yerine getirdiğiniz takdirde bayilik alma süreciniz çok daha hızlı ilerleyecektir.

Müşteri portföyüne sahip olmak

RE/MAX bir gayrimenkul kuruluşudur. RE/MAX bayisi olmak isteyen kişi ve kurumlar, bölgelerindeki gayrimenkul piyasasına hâkim olmalıdır. Bölgedeki işyerlerini ve evleri sürekli olarak takip edip satışta olanları yönetmeye yönelik çalışmalar yürütmelidir. Bunun yanında müşteri portföyüne sahip olmak da bayilik almak için önemli bir husustur. Kendinize özgü müşteri kitlesi oluşturup bunları düzenli olarak yönetmeniz gerekmektedir.

Ofis büyüklüğü

RE/MAX bayisi olarak hizmet verecek işletmelerin elbette ki bir ofisi bulunmalıdır. Fakat bu ofis sıradan veya gelişi güzel olmamalıdır. REMAX bayilik şartları içinde belirtildiği üzere bayilik alacak kişilerin ofisi en az 100 metrekare büyüklüğünde olmalıdır. Bunun yanı sıra ofis tasarımı ve yapısı, RE/MAX’ın istediği şekilde olmalıdır. Şirket, tüm ofislerinin aynı yapı, tasarım ve çalışma biçimine sahip olmasını ister.

Gelir payı

RE/MAX bayisi olduğunuz andan itibaren şirketin bir parçası olursunuz. RE/MAX size her konuda destek sağlayacaktır. Bu desteğin içerisinde eğitim, teknolojik altyapı ve daha pek çok önemli konu yer almaktadır. Ancak bununla birlikte RE/MAX bayilerinden yapılan her satışa istinaden belli bir pay almaktadır. Bu payın ortalama yüzde 6 olduğunu belirtelim. RE/MAX bayisi olmak istiyorsanız satış başı yüzde 6 gelir payı ödeyeceğinizi kabul etmelisiniz.

REMAX Franchise Bedeli Ne Kadar - REMAX bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? REMAX bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

REMAX Franchise Bedeli Ne Kadar?

RE/MAX bayiliği almak isteyen girişimciler belli bir franchise isim bedeli ödemek zorundadır. Bu isim bedeli şehre göre değişmektedir. Türkiye’de büyükşehirler için RE/MAX franchise bedeli 29 bin dolar, diğer şehirler için 16 bin dolardır. Uluslararası bir şirket olmasından dolayı franchise bedeli dolar kuruyla tahsil edilmektedir.

Franchise bedeli dışında ofis düzenleme ve tasarlama gibi konularda da 100 bin liralık bir sermayenizin olması gerektiğini belirtelim. İşte REMAX bayilik şartları ile ilgili bahsedeceklerimiz genel itibariyle bu şekildedir.