Popeyes Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

popeyes bayilik - Popeyes Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

 Dünyanın genel nüfusu tarafından en çok tüketilen ürünler fast food ürünlerdir. Hazırlama ya da alması oldukça kolay ve aynı zaman da lezzetli de olduğu için pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Haliyle bu sebeple fast food ürünler satan markaların ortaya çıkması da kaçınılmaz olmuştur.

Bu markalardan biri olan Popeyes’in ortaya çıkışı 1972 yılına tekabül etmektedir. Firma, Al Copeland tarafından Amerika’nın New Orleans Luisiana eyaletinde kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda “On the Run Chicken” adıyla hizmet vermekteydi. Popeyes’ın sloganı da bundan dolayı “Hızlı Louisiana” olarak bilinmektedir. Türkiye’ye gelişi 2007 yılının başlarına doğrudur ve gelişinin ardından hızla yayılmaya devam etmiştir. Fast food sektöründen kendini kanıtlamış ve en çok beğenilen tavuk ürünlerini müşterilerine sunmaya devam etmiştir.

Haliyle insanlar kazanç sağlamak için yemek sektörüne atılmak isteyebiliyor. Yemek sektöründe de en çok tercih edilen ürünler fast food ürünleri olduğu için fast food üzerine bir iş yapmak istiyorlar. Sizler de bu sebeple Popeyes bayiliği alabilirsiniz ve Popeyes bayiliği alarak firmanın sloganını Türkiye’de sürdürebilirsiniz. Popeyes bayilik alma şartları nelerdir öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

 Bizler de sizler için bu konuda bir yazı yazmaya ve sizleri bilgilendirmeye karar verdik. Sizleri bu yazımızı okumaya davet ediyoruz. İleride okuyacağınız yazımızda “ Popeyes bayiliği nasıl alınır, şartları nelerdir ve franchise bedeli ne kadardır?” gibi sorulara yanıt bulmuş olacaksınız. Umarız sizler için faydalı ve bilgilendirici bir yazı olur. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Popeyes Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Popeyes bayiliği almak isteyen kişilerin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Firmanın em çok önem verdiği konuların başında gelecek olan yatırımcının işini sahiplenmesi gerektiğidir. Firmanın istikrarını sürdürmesi ve başarısını devam ettirmesi açısından bu çok önemlidir. Yapılacak iş sadece para yatırımı olarak görülmemelidir. Popeyes tarafından belirlenen bu şartların karşılanmaması durumunda kişilerin bayilik almaları da söz konusu olamayacaktır. Bizler de siz değerli okuyucularımız için bu şartları bir liste haline getirdik. Belirlenen Popeyes bayiliği şartları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

1- Popeyes şubesinin açılacağı mekânın boyutunun alışveriş merkezleri için 120 metrekareden büyük olması gerekmektedir. Caddede yer alacak mekânların büyüklüğünün ise asgari olarak 300 metrekare olması şartı bulunmaktadır. Bu şartların yerine getirilmesi zorunludur. Aksi halde bayilik başvurusu kabul edilemeyecektir.

2- Mekânın her katı için tavanın yüksekliği en az 2,90 metre olmalıdır. Mekânın ön cephe genişliği için aranan asgari genişlik ise 5,6 metredir.

3- Cadde dükkânları için girişin düz giriş olması şartı bulunmaktadır.

4- Her bir mağaza için 2 kasa yeterli olarak görülmektedir. Her kasa için talep edilen ücret ise 10.000 USD civarındadır.

5- Şubenin alışveriş merkezinde olmaması durumunda, mekânın insanların yoğun olarak geçtiği caddeler, okul, park, büyük iş yerlerinin yer aldığı ve yoğunluğun yüksek olduğu bölgelerde olmasına önem verilmektedir.

6- Ayrıca Popeyes şubesi olacak mekânın 1,5 – 2 km yakınında başka bir Popeyes şubesinin bulunmaması gerekmektedir.

7- Bütün şubeler zorunlu olarak paket servis yapmakla yükümlü değildir. Paket servis hizmeti bayilik almak isteyen kişinin tercihine göre belirlenmektedir.

8- Bayilik sözleşmesini ilk kez imzalayacak olan kişiler isim hakkı bedeli ve kurulum masrafı kapsamında asgari olarak 400.000 USD + KDV ödemek zorundadır. Popeyes şubesi olarak açılacak mekânın büyüklüğüne ve bulunduğu bölgeye göre ödenecek bu tutarda artış söz konusu olabilmektedir.

KFC bayilik alma şartları nelerdir öğrenmek için: KFC Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? KFC Bayiliği Nasıl Alınır? (2020)

Popeyes Franchise Bedeli Ne Kadardır?

 Markalar,  adına bayi açmak isteyen yatırımcıdan, isim hakkını verme karşılığında belirli bir bedel istemektedir. Bu şekilde markalar daha geniş bir müşteri potansiyeline ulaşabilmektedir ve tanınırlığını arttırmaktadır. Bir markanın ismiyle bir işletme açabilmek için markanın belirlediği ve müşteriye sunduğu isim hakkı bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Bu bedel, Franchise bedeli olarak bilinmektedir. Popeyes de franchise bedeli isteyen markalar arasındadır. Popeyes bayiliği almak isteyen kişilerin ödemesi gereken asgari tutar 400.00 USD + KDV olarak belirlenmiştir. Fakat bu tutarın asgari miktar olduğu unutulmamalıdır. Popeyes şubesi yapılacak olan mekânın bulunduğu bölgeye ve mekân büyüklüğüne göre değişiklikler göstermektedir. Ayrıca kasa başına ortalama bedel 10.000 USD. Bunun dışında royalty bedeli kapsamında reklam ve pazarlama bedeli olarak her ay net ciro üzerinden %13 oranında bir pay alınmaktadır.

Popeyes Bayilik Alma Şartları Nelerdir? Bayilik Nasıl Alınır?

popeyes bayilik 743x400 1 - Popeyes Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

 Bayilik başvurusundan önce restoran işletmeciliğinize dair en az 5 yıllık tecrübeniz olduğunu ispatlıyor olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Popeyes bayiliği almak için yüklü miktarda sermayeye de ihtiyacınız var. Her ne kadar açacağınız bayiliğin büyüklüğüne bağlı olsa da asgari olarak 400.000 USD (KDV hariç) civarlarında tutarın bayiliğe gidecektir. Popeyes tarafından belirtilen şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız Popeyes’ın resmî web sitesinin Franchise kısmında yer alan Franchising ön başvuru formunu doldurun ve gönderin. Başvuru yapmadan önce iyi bir ön araştırma yapmanız gerektiğini sizlere tekrar hatırlatmak isteriz.

 Başvuru yaptıktan sonra sırada onayın gelmesini beklemek geliyor. Onay gelmesi durumunda yapılacak görüşmeler akabinde işletme için gereken izinleri ve iş yeri açma ruhsatını almanız gerekir. Gerekli sigorta işlemlerini halletmeniz zorunludur. Bu hususta sigorta poliçenizin mali sorumlulukları ve mal zararlarını kapsaması işinize yarayabilir. Mekânınıza çalışan almak için öncelikle başvuru formları hazırlayın ve başvuruda bulunacak adayların arasından kendinize ve işleteceğiniz işletmeye uygun olanları belirleyin. Çalışanların belirlenmesinin ardından sigortalarını yaptırın.

Popeyes’ın Kaç Tane Bayisi Var?

 Popeyes markasının Türkiye’nin 40 ilinde toplamda 200’den fazla şubesi bulunmaktadır. En çok şube sayısı 69 şube ile İstanbul’dadır. İstanbul’un ardından 20 şube ile Ankara gelmektedir. Antalya’da 12 şube, İzmir’de 11 şube ve Bursa’da ise 10 şube bulunmaktadır. Popeyes markası, her geçen gün Türkiye sahasındaki şube sayısını arttırmayı ve pek çok insan hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Popeyes Bayilerinin Çalışma Saatleri

 Popeyes şubeleri sabah sat 10.00’dan akşam saat 22.00’a kadar müşterilere hizmet vermektedir. Bu çalışma aralıkları alışveriş merkezleri içindeki Popeyes şubeleri için de caddelerde yer alan Popeyes şubeleri için de aynıdır. Ayrıca Popeyes şubeleri hafta sonları, resmî tatiller ve dini bayramlar içerisinde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Popeyes Müşteri Hizmetleri İletişim

 Popeyes, Türkiye içerisinde TAB Gıda bünyesinde hizmet vermektedir. Tab Gıda, 1995 yılında kurulmuş olup halen Burger King, Sbarro, Popeyes, Usta Dönerci ve Arby’s markalarının bayiliğini vermektedir. Bayilik başvurusunun kabulünün ardından sözleşmenin yapılması ve kurulum aşaması süreçleri TAB Gıda tarafından yönetilmektedir. Dolayısıyla Popeyes müşteri hizmetleri telefon numarası da aynı zamanda TAB Gıda’nın telefon numarasıdır. 0212 310 66 00 numaralı telefon hattını arayarak Popeyes müşteri hizmetlerine bağlanabilir, öneri ve şikâyetlerinizi dile getirebilirsiniz. Popeyes Sipariş Hattı 444 76 77’dir. Popeyes merkez binasının adresi ise aşağıdaki gibidir:

 Dikilitaş Mah. Emirhan Cad. No:109 Beşiktaş / İstanbul.

 Bu yazımızı okuduktan sonra “Popeyes bayiliği nasıl alınır, şartları nelerdir ve franchise bedeli ne kadardır?” gibi sorulara yanıt bulduğunuzu göreceksiniz. Gerekli bazı bilgileri sizlerle paylaştık ve sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir yazı olmuştur. Fast food sektöründe en çok sevilen ve tercih edilen markalardan biri olan Popeyes’in bayiliğini alarak sizler de sektöre atılabilir ve güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Gerçekten bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız ve çalışkan bir insansanız iyi bir araştırma yaparak bu işe girin diyebiliriz. Başarılar dileriz.