KFC Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? KFC Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

kfc bayilik veriyor mu kfc bayilik basvuru sartlari ve detaylari 1024x532 - KFC Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? KFC Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

ABD merkezli kurulan KFC dünyanın en büyük restoran zincirleri arasında kendine yer edinmeyi başarmıştır. 100’ü aşkın ülkede 20 binden fazla bayisi bulunan KFC markası, tavuk kızartması denince akıllara gelen ilk isim oluyor. Yıllar 1952’yi gösterdiğinde Harland Sanders tarafından kurulan KFC, fırın tavuk, garnitür ve tatlıları ile insanların beğenisini kazanmayı başarıyor. Ülkemizde ise Turkent A.Ş. Süzer Grup kapsamında hizmet verrmeye başlayan KFC, en çok tercih edilen restoranlardan biri olmayı başarıyor. Durum böyle olunca birçok girişimci ruhlu yatırımcılarda KFC markasından bayilik almayı düşünmektedir. Biz de bu yazımızda KFC bayilik alma şartları nelerdir bahsetmeye çalışacağız.

KFC Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

KFC bayilik alma şartları nelerdir merak ediyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. 

1- Cadde üzerinde bayi açmak istiyorsanız giriş kat olmalı ve en fazla 250 metrekare büyüklüğünde olmalıdır. 

2- AVM içerisinde veya cadde üzerinde bayi açılabilir.

3- Dekorasyon ve ekstra maliyetler için belirli bir sermayeniz olması gerekir. 

4- Cadde üzerinde bayi açacaksanız insanların çok yoğun bir şekilde kullandığı işlek noktalar tercih edilmelidir. 

5- Bayilik almak istiyorsanız gelirinizin yüksek olması gerekmektedir. 

KFC Franchise Bayilik Bedeli Ne Kadar?

KFC markasından bayilik almak istiyorsanız yatırım bedeli olarak 500 bin dolar, isim hakkı için 450 bin dolara yani ortalama 950 bin dolar sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Köfteci Yusuf bayilik alma hakkında bilgi almak için: Köfteci Yusuf Bayilik Alma Şartları – Franchise Bedeli Ne Kadar? Köfteci Yusuf Bayiliği Nasıl Alınır? (2020)

KFC Bayilik Alma Şartları ve KFC Bayiliği Nasıl Alınır?

kfc bayilik başvuru - KFC Bayilik Alma Şartları: Franchise Bedeli Ne Kadar? KFC Bayiliği Nasıl Alınır? (2021)

KFC markasından bayilik almak istiyorsanız ilk iş olarak müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir. KFC müşteri hizmetleri numarası iste 0212 705 00 00’dır. Sizden istenilen belgeler ve başvuru formunuz ile birlikte Turkent A.Ş. merkezine gitmelisiniz. Yanınızda götürdüğünüz belgelerin içerisinde dükkanın konumu ve dekorasyonun nasıl olacağı ile ilgili fotoğraflar da koymanız gerekmektedir. KFC bayisi aldığınız zaman kar marjınız %30 ila %45 arasında değişiklik gösterecektir. 

KFC’nin Kaç Tane Bayisi Var?

Ülkemizdeki ilk KFC şubesi 1989 yılında açılırken günümüzde 28 ilde 100’den fazla KFC şubesi ülkemizde çalışmalarına devam etmektedir.  Dünya genelinde ise tam 135 ülkede 44 bine yakın bayisi bulunan KFC, milyonlarca kişiye iş istihdamı sağlamaktadır. 11 baharatlı özel tarifi ile ürünlerini sunan KFC herkesin beğenisini toplamayı başarıyor. 

KFC Bayilerinin Çalışma Saatleri 

Cadde üzerindeki KFC bayileri ile AVM içerisindeki KFC bayilerinin çalışma saatleri aynı değildir. AVM içerisindeki bayilikler sabah 10 akşam 10 aralarında çalışmalarını devam ettirirken haftasonu, resmi ve dini tatil dinlemeden insanlara hizmet vermeye devam etmektedir. Cadde üzerinde bulunan KFC şubeleri ise sabah 8 gece 12 saatleri arasında çalışmalarını sürdürür. Haftasonu cadde üzerindeki KFC bayilerinden sipariş vermeye devam edebilirsiniz. 

KFC Müşteri Hizmetleri İletişim

444 3 555 KFC müşteri hizmetleri numarasını arayarak siparişiniz  ile ilgili her şeyi öğrenebilir ve iade-değişim gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Restoran destek hattı olan 0216 228 77 77 no’lu hattıda arayabilirsiniz. 0212 705 00 00 numarasını arayarak bayilik ile ilgili müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve soru ve önerilerinizi söyleyebilirsiniz. 

Her türlü istek, öneri ve şikayetlerinizi KFC çalışanları ile kolaylıkla paylaşabilir ve yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle KFC bayilik alma şartları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız siz değerli okuyucularımız için yararlı bir içerik olmuştur. Hayatta başarılar diliyoruz.