Parfümcü Dükkanı Nasıl Açılır? – Parfüm Dükkanı Açmak (2021)

acik parfum dukkani acmak ister misiniz - Parfümcü Dükkanı Nasıl Açılır? - Parfüm Dükkanı Açmak (2021)

Günlük hayatımızın olmazsa olmazları arasında bulunan parfümlerin seçimi de oldukça zordur. Herkes kendine tam olarak uyan kokuyu bulmak ve her gün o kokuyla dışarı çıkmak ister. Bunun içinde birden çok parfümcü dükkanı gezmek zorunda kalır. Erkek kadın fark etmeksizin birçok kişi parfüm almak ister o yüzden sermayem var diyorsanız parfümcü dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere parfümcü dükkanı nasıl açılır? Ürünler nasıl tedarik edilir gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. 

Parfüm Dükkanı Açmak

Her işte olduğu gibi parfümcü dükkanı açma işinde de planlı ve disiplinli bir şekilde çalışmak oldukça önemlidir. Parfümcü dükkanı açmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey yapmak istediğiniz işe uygun bir dükkan bulmaktır. Bulacağınız dükkanın büyüklüğü en az 15 metrekare olmalıdır. 

Parfümcü dükkanınızı nerede açacağınız sorusu da oldukça önemlidir. Eğer kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde dükkan açarsanız kısa bir süre içerisinde kepenk kapatmak zorunda kalırsınız. Bu işte en önemli noktalardan biri insanların çok sık geçtiği işlek güzergahlar üzerine işinizi kurmaktır. Bu konuda yardım alabilir veya diğer parfümcülerin hangi bölgelerde çalıştığını araştırabilirsiniz. 

15-25 metrekare arasında bir büyüklükte dükkan kiralayarak dükkan işini çözüme kavuşturabilirsiniz. Kira ücretini konuşurken mutlaka pazarlık yapmaya dikkat edin çünkü birçok girişimci sermayesi az olmasına rağmen yüksek kiraların altına girerek çok kısa sürede batıyor. Siz akıllı davranın ve uygun fiyatta bir kira ücretine anlaşmak için elinizden geleni yapın.

Parfüm Dükkanı Dekorasyonu

Yapacağınız işe uygun bir dükkan bulduktan sonra önem vermeniz gereken ilk şey dükkan tasarım ve dekorasyonudur. Eğer çoğu yönden hazır bir dükkan kiraladıysanız çok fazla masraf etmenize gerek kalmaz. Kiraladığınız dükkanda ufak tefek aşınmalar varsa onları yaptırıp bir de boya yaptırdıktan sonra dükkanınız kullanılabilir hale gelir. Dekorasyon konusuna geldiğimiz zaman dükkanınızda yerlere laminat parke döşeyebilir ayrıca duvarlara göze hoş gelen birkaç tablo asarak müşterileri etkileyebilirsiniz. Parfümcü dükkanı açmak için raflarada ihtiyacınız olacak. Raflarınızda ürünlerinizi sergilemeniz gerekir. Bunun için bir marangoz ustası ile anlaşarak kendi isteklerinize göre raf yaptırabilirsiniz.

Victoria’s Secret bayilik alma hakkında bilgi almak için: Victoria’s Secret Bayilik Veriyor mu? Franchise Bedeli Ne kadar? (2020)

Parfüm Dükkanı İçin Ürün Tedariki

Açık Parfüm Dükkanı Nereye Açılmalı - Parfümcü Dükkanı Nasıl Açılır? - Parfüm Dükkanı Açmak (2021)

Parfüm dükkanı açmayı düşünenlerin en büyük tedirginliği nasıl ürün tedarik edeceği konusundadır. Sermaye sahibi birçok girişimci ürün tedariği konusunda sorun yaşayacağını düşündüğü için bu işe girmeye sıcak bakmıyor. Biz de bu konu hakkında bir araştırma yaptık ve nasıl ürün tedarik edebileceğinizi öğrendik. İşte ürün tedarik edebileceğiniz markalar:

1- D&P Parfüm

2- Eyfel Parfüm

3- Santino Parfüm 

4- Bargello Parfüm

5- Loris Parfüm

Parfüm Dükkanı İçin Personel Alımı

Dükkan ile ilgili bütün işlemleri hallettikten sonra sıra personel alımına gelmiştir. Personel alımına oldukça dikkat etmeniz gerekir. İnsanlarla iyi anlaşan ve her zaman güler yüzlü olan personellerle çalışmaya özen gösterin. Ayrıca kadın personel çalıştırmaya da dikkat edin çünkü en çok satışı kadın müşterilere yapacaksınız. Parfüm alışverişinde en çok zaman geçiren ve para harcayan kadınlar olacağı için kadın personel çalıştırmakta fazlasıyla önem arz etmektedir. 

Parfüm Dükkanı Açma Maliyeti ve Kar Oranı

Parfümcü dükkanı açmak ve kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan sermaye aşağı yukarı 50-60 bin TL civarındadır. Tabii ki ihtiyacınız olan para yapacağınız işe göre değişkenlik gösterebilir. Dükkanınız büyüdükçe ve sattığınız parfümlerinde çeşitliliği arttıkça ihtiyacınız olan para da doğal olarak artacaktır.

Yapacağınız harcamaların çoğu dükkan kirası ve ürün tedariği konusunda olacağı için araştırmanızı iyi yapın. Çalışacağınız bayiyi iyi seçin ve bütün firmalardan bayilik fiyatı almayı ihmal etmeyin. Kar oranı nasıldır diye merak ediyorsanız epey yüksek olduğunu söyleyebiliriz çünkü Parfüm sektörü genel olarak nakit para ile çalışan bir sektördür. Yaptığınız işi iyi yaparsanız çok kısa bir sürede kar etmeye başlayabilir ve yatırdığınız parayı geri kazanabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere Parfümcü dükkanı nasıl açılır? Ürün tedariği nasıl yapılır gibi soruların cevabını vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur.