Master Affiliate Marketing – Kazancınızı Bir Sonraki Seviyeye Taşımanın 7 Yolu

Bağlı kuruluş pazarlamasının bir web işini kurmanın ve çalıştırmanın en hızlı yollarından biri olduğu bir gerçektir. Sonuçta, bir web sitesine ihtiyacınız yok, bir listeye ihtiyacınız yok ve bundan sadece 5 dakika sonra başka birinin ürününün reklamını yapmaya başlayabilirsiniz.

Ve harika olan şey, bunu yaparak gerçekten para kazanabilmenizdir. Ama gerçek şu ki, bu şekilde tanıtımını yaptığınız belirli bir üründen para kazanıyorsanız, neredeyse kesinlikle masada para bırakıyorsunuz.

Nedenini açıklamak için, ortalama bağlı kuruluş pazarlama stratejinize bakmamız gerekiyor:

— Yüksek satış ortağı ödemesi (50 ABD Doları veya daha fazla) ile tanıtılacak bir ürün seçin —

Bağlı kuruluş bağlantınızı tanıtmak için bir tıklama başına ödeme kampanyası oluşturun

Bu kadar! Bu iki adım, bağlı kuruluş pazarlamacılarının büyük çoğunluğunun yaptığı şeydir. Ve bu nedenle, tüm bağlı kuruluş ödemelerinin’i, pazarlamayı yapan kişilerin yalnızca %5’ine yapılıyor… çünkü bu ilk %5, komisyonlarını kazanmak için basit bir PPC kampanyasından çok daha fazlasını yapıyor.

Tanıtımını yaptığınız üründen sadece bu 2 temel adımı yaparak para kazanacak kadar şanslıysanız, büyük bir ek geliri kaçırdığınızın neredeyse kesin olduğunu anlamalısınız.

Halihazırda para kazanmakta olduğunuz tek bir üründe komisyonlarınızı ve gelecekteki ilgili satışlarınızı nasıl artırabileceğinize bakalım:

Potansiyel müşterinizin adını ve e-posta adresini yakalamak için bir ‘isim sıkıştırma’ sayfası oluşturun. Neredeyse tüm ürün satışlarının, müşterinin web sitesini beşinci ziyaretinden sonra yapıldığı bir gerçektir.

 

Potansiyel müşterinizin ayrıntılarını yakalamıyorsanız, satış ortağı bağlantınızı kullanarak satış sayfasına geri döndüklerinden nasıl emin olacaksınız? Bunun olasılığını büyük ölçüde artırmak için, potansiyel müşterinize ilgilendikleri ürünle ilgili ek bilgileri ve hatırlatıcıları otomatik olarak göndermek için 7 serisi bir otomatik yanıtlayıcı ayarlayabilirsiniz. Bu yaklaşım ürünü akıllarında taze tutacaktır.

 

  1. Potansiyel müşterinizin ayrıntılarını yakalamak için bir bülten de dahil olmak üzere, tanıtımını yaptığınız ürünü inceleyen bir web sitesi oluşturun. Ürünün potansiyel müşterilerinizin sorunlarınınasıl çözeceği hakkında tüm ayrıntıları verebilir, bazı gerçek yaşam sonuçlarıyla özelliklerin ve faydaların tarafsız bir incelemesini yapabilirsiniz.

Bülten, isim sıkıştırma sayfa yöntemiyle aynı şekilde potansiyel müşterilerinizle iletişim halinde kalmanıza izin verecektir.

  1. Bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla satın aldığınız için ek bonuslar sunun. Bu, potansiyel müşterinize, özellikle satıştan komisyon alacağınızı biliyorlarsa, sizden satın almaları için bir neden verir.

Burada önemli olan bonus ürünlerinizin sattığınız ürünle alakalı olmasıdır. Demek istediğim, eğer ilk ürününüz köpekleri oyun oynamaları için eğitmekle ilgiliyse, ‘papağanınızı nasıl konuşturacağınız’ konulu bir bonus kitabın reklamını yapmanın bir anlamı yok.

 

  1. Tanıttığınız ürünün nasıl kullanılacağına ilişkin eğitim videoları oluşturun. Bu, özellikle bir yazılım ürününü tanıtırken işe yarar. İnsanlara kılavuzu okumalarına gerek kalmadan mümkün olan en kısa sürede nasıl başlayacaklarını gösterebilirsiniz.

 

İnsanların büyük çoğunluğu görsel olarak öğrenir, bu nedenle videolarınızı yazılımla birlikte verilen kılavuzu okumaktan çok daha fazla kullanırlar. Bunu seçenek 3 ile bile bağlayabilirsiniz; Bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla satın alırlarsa, potansiyel müşterinize ücretsiz eğitim videoları verin.

 

  1. Çapraz tanıtım için kendi ürününüzü yapın. Bağlı kuruluş olarak tanıttığınız ürüne bir eklenti olabilir. Yine, bağlı kuruluş bağlantınız aracılığıyla satın alırlarsa, bunu ücretsiz veya indirimli bir fiyata kolayca sunabilirsiniz.

 

  1. İlgili ürünleri e-posta yoluyla tanıtın. Bu, bülteninizden bir ‘A’ Derecesi listesi oluşturarak ve sayfa kayıtlarını sıkıştırarak, yani tanıtımını yaptığınız ürünü gerçekten satın alan kişilerle çalışır.

 

Kanıtlanmış çevrimiçi satın alma geçmişine sahip kişilerin sizden tekrar satın alma olasılığının daha yüksek olduğu bilinen bir gerçektir. Onlara, orijinal satın alımlarını daha da geliştirecek ve sizin için daha fazla bağlı kuruluş komisyonu sağlayacak ilgili bir ürünü kolayca önerebilirsiniz.

 

  1. Yukarıdakilerin hepsini birbirine bağlayın. Yukarıdaki yöntemlerden sadece birini kullanmak zorunda değilsiniz.

 

Bir ad sıkıştırma sayfası oluşturun, bülten ile bir inceleme web sitesi oluşturun, bağlı kuruluş bağlantınıza bazı bonuslar ekleyin, bazı eğitim videoları hazırlayın, kendi ilgili ürününüzü geliştirin ve ad sıkıştırma sayfanızla oluşturduğunuz listelere e-posta yoluyla diğer bağlı kuruluş ürünlerini tanıtın ve haber bülteni.

Ancak bunlardan herhangi birini yapmadan önce, satan bir ürünün tanıtımını yaptığınızdan emin olun. Sonuçta, yeterince desteklenmeyen, düzgün çalışmayan veya iade oranı yüksek bir ürün için yukarıdakilerin hepsini yaparak zaman harcamak zaman kaybı olacaktır.