Holochain ve Chainlink Coin Özellikleri

Aktif olarak kullanılan kripto para sayısı gün geçtikçe artmakta olup bu coinlerin her biri farklı özelliklerle tasarlanmıştır. Son dönemlerde adı sıklıkla duyulan chainlink ve holochain bu trend kripto paralar arasındadır. Holochain nedir diye baktığınızda ilk olarak 2018 yılında piyasaya çıktığını ve ERC- 20 tabanlı üretilen bir kripto para birimi olduğunu görebilirsiniz. Ortaya çıktığı günden bu yana hızlı bir gelişme gösteren bu kripto para holo swap işlemlerinde kullanılır. Geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre Holo her daim piyasada var olacak ve para gönderimleri için swap işlemlerinde kullanılmaya devam edecektir.

Adından çok söz ettiren diğer bir kripto para olan Chain link ise 2017 yılında piyasaya çıkarılmıştır. Bir blockchain oracle platformu olan chainlink gerçek dünyadaki verilere, uygulamalara ve API’ye bağlanır. Eski sistemler arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bu sistem ilk etapta Smart Contract ismiyle adlandırılmıştır. HSBC ve Wells Fargo, Visa ve Paypal gibi ödeme hizmetleri, Bitcoin ve Ethereum gibi blokchainler arasında köprü kurmak bu dijital paranın hedefleri arasında yer alır.

holochain nedir - Holochain ve Chainlink Coin Özellikleri
holochain nedir

Holochain Nedir?

Merkezi bulunmayan kripto paralardan biri olan holochain uluslararası para gönderimleri için kullanılır. Dünyada en çok para yatırılan kripto para olma özelliği bulunan Holo Eric Harris ve Arthur Brock tarafından kurulmuştur. İlk projesi 2016 yılında geliştirilmesine rağmen piyasaya sürülmesi 2 yıl sonra olmuştur. Holochain nedir ve ne zaman ortaya çıkmıştır sorusuna bu nedenle yıl olarak farklı yanıtlar verilebilir.

Kullanıcılar tarafından köprü olarak görülen Holo açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Çok sayıda kripto para sitesinde kullanılan Holo uçtan uca şifrelidir. Neredeyse bütün borsalarda yer alan bu kripto parayı almak için avantajlı özelliklere sahip bir kripto para borsası tercih edebilirsiniz. Alım ya da satım yapmadan önce Holochain kaç TL sorusuna yanıt aramalısınız.

Chainlink Ne Zaman Ortaya Çıktı?

2015 yılında kurulan ve 2017 yılında bir ICO token satışı sırasında halka sunulan ERC-20 token bir blockchain oracle platformu olarak tanımlanır. Ethereum Blockchain ağında bulunan Chainlink diğer Ethereum dApp’ları için bağlantıya destek verir. Tüm projenin odağı birlikte çalışabilirliktir. Bu tür oracle pazarları yeni olanaklar yaratmak amacıyla gerçek dünyadan elde ettikleri veriler ile Blockchain teknolojisini bir araya getirirler. Bu durum bazıları tarafından akıllı sözleşmeler ile kripto para birimlerinin doğal bir süreci olduğuna inanır. Bu gibi teknik ve kapsamlı bilgilere dilediğiniz an Bitlo ile ulaşabilirsiniz.