Gönül Kahvesi Bayilik Nasıl Alınır? Bayilik Açmanın Şartları ve Maliyeti Nedir?

Türkiye’nin en sevilen kahve zincirlerinden Gönül Kahvesi bayilik alma işleminin nasıl gerçekleştiğini yazımızda detaylı öğrenin.

Kahve, tüm dünyada 7’den 70’e her insanın severek tükettiği bir içecektir. Kahvenin uyku açıcı, zinde tutma gibi önemli özelliklere sahip olduğu kanıtlanmıştır. Sıcacık tadıyla hem insanın içini ısıtan hem de damak zevkine hitap eden kahveler, her ortamda tercih edilmektedir. Kitap okurken, derse girerken veya çalışırken pek çok insan kahve içmeyi tercih eder. Bunun yanı sıra sohbetler sırasında da iletişime en güzel şekilde eşlik eden içecek de kahvedir. Pek çok açıdan insanlar tarafından sıkça tüketilen kahvenin birden fazla aroması da vardır.

İnsanların sevmesiyle birlikte aşçılar kahvelere farklı aromalar eklemeye başlamıştır. Bu aromalar ve özgün tariflerle birlikte kahvenin tadı daha da artmaktadır. Kahveler, hizmet sektörü için de önemli bir içecektir. Türkiye’de ve dünya genelinde hizmet gösteren çok sayıda kahve restoran zinciri vardır. Bu kahve restoran zincirleri, müşterilerine özel ve her damak zevkine hitap edecek kalitede kahveler ikram etmektedir.

Ülkemizde faaliyet gösteren başlıca kahve restoran zincirlerinden biri de Gönül Kahvesi’dir. İsmiyle bile samimiyeti ve sıcaklığı belli eden Gönül Kahvesi, şu anda Türkiye’nin pek çok şehrinde onlarca şubesiyle hizmet vermektedir. Bu şube sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yürüten firma, buna binaen girişimcilere franchising modeli kapsamında bayilikler vermektedir. Gönül Kahvesi bayilik alma ile ilgili neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatıyoruz.

Gönül Kahvesi Bayilik Alma Şartları

Güçlü bir marka olan Gönül Kahvesi, bu gücü sayesinde pek çok girişimcinin ilgisini çekmektedir. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli husus Gönül Kahvesi bayiliği almanın bazı şartlar içerdiğidir. Bu şartların biraz ağır olduğunu fakat sonuç olarak mükafatının yüksek olacağını söyleyebiliriz.

İşletme konumu ve büyüklüğü

Günümüzde insanların büyük bölümü dışarıda kahve tüketmektedir. Kahve restoranları, bu konuda en çok tercih edilen yerlerdir. Ancak kahve restoranlarının yeri ve konumu çok önemli hususlardır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu, şehrin merkezi bir noktasında yer alan bir konumdaki kahve restoranı çok daha fazla müşteri toplayacaktır. Diğer türlü merkezi olmayan bir noktadaki kahve restoranının müşteri potansiyeli düşecektir.

Öte yandan konum kadar işletmenin büyüklüğü de çok büyük önem arz etmektedir. İnsanlar kahve içecekleri işletmeye geldiklerinde ferah ve rahat hissetmek ister. Bunu sağlamanın yolu da yüksek metrekareli bir işletmeye sahip olmaktan geçiyor. Gönül Kahvesi bayilik alma niyetindeyseniz bayilik alacağınız işletmenin 250 metrekare gibi bir büyüklüğe sahip olması gerektiğini söyleyelim. Aksi takdirde şirket, bu noktada size engel çıkartacaktır.

Güçlü sermaye ve birikime sahip olma

Gönül Kahvesi gibi büyük işletmelerin bayisi olmak için mutlak suretle güçlü bir sermaye ve birikime sahip olmalısınız. Bayilik konusunu açtığınız andan itibaren giderler başlamaktadır. İlk gider, franchising isim bedelidir. Gönül Kahvesi, ortalama 200 bin liralık bir isim kullanım hakkı bedeli talep etmektedir. Giderler elbette ki bununla sınırlı değildir.

Dükkan temin etme, dükkanı Gönül Kahvesi’nin istediği şekilde tasarlama ve personel istihdam etme gibi konularda da ciddi bir gider yaşanacaktır. Tüm bunları göz önüne aldığımızda ortalama 800 bin lira sermayeyle bu işe girmeniz gerektiğini belirtelim.

Hizmet sektörü tecrübesi

Kahvelere ilgi duymanız, kahve üretimi hakkında belirli derecede bilgi sahibi olmanız ve hizmet sektöründe daha önce çalışmış olmanız Gönül Kahvesi bayilik alma hususunda size yardımcı olacaktır. Gönül Kahvesi, bayilik vereceği kişilerin kişilik yapısına ve sektör tecrübesine çok önem vermektedir.