En İyi Döviz Alım Satım Bankası: Döviz Alım Satım İçin En İyi Banka 2022

633x358 6 eylul guncel doviz fiyatlari dolar euro pound kac lira tl doviz fiyatlari 1599399267664 - En İyi Döviz Alım Satım Bankası: Döviz Alım Satım İçin En İyi Banka 2022

Ülkemizde kurda yaşanan ani yükselişler sonucunda para kazanmayı hedefleyen birçok yatırımcı en iyi döviz alım satım bankası hangisi diye araştırmaya başladı. Döviz alıp daha sonra satarak para kazanma gibi bir düşünceniz varsa hangi banka ile bu işi yapmaya karar verdiyseniz bankanın makas oranlarının mutlaka düşük olması gerekir. Ayrıca tercih ettiğiniz bankanın cep bankacılık ve internet şubesi de problemsiz bir şekilde çalışıyor olmalıdır. Biz de bu yazımızda döviz alım satım konusunda en iyi bankalar ile karşınızdayız!

En İyi Döviz Alım Satım Bankası 2022

5a1bbe1aae7849236092e112 1 - En İyi Döviz Alım Satım Bankası: Döviz Alım Satım İçin En İyi Banka 2022

Türkiye’de güncel olarak çalışmalarına devam eden çoğu yabancı sermayeli banka alım satım hizmeti vermektedir. Tabii ki bu hizmeti vermesi sizin bu işi yaparak kolay bir şekilde para kazanabileceğiniz anlamına gelmiyor çünkü birçok banka sizlere avantajlı bir kur fiyatı sunmuyor. Döviz çok sert dalgalanmalara maruz kaldığı sıralarda yüksek makas aralığı koyan bankalarda döviz alıp satarak kar elde etmeyi düşünen küçük ölçekli yatırımcılar aradıklarını bulamıyor.

Bu konuda sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda döviz alım satımında en iyi bankanın Türkiye Finans olduğunu gördük. TFX Target adılı platformu ile uygun bir şekilde döviz alım satımı yapabiliyorsunuz. 2015 yılında hizmete sunulan bu servis sayesinde 0,0050 ila 0,0150 makas aralığında işlem yapabilme hakkına sahip oluyorsunuz. Android ve Apple telefonlarınız aracılığı ile uygulamayı indirebilir ve telefon üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede Türkiye Finans şubesi yoksa online olarak da başvuru yapabileceğinizi unutmadan söyleyelim. 

TFX’in Alternatifi ENPARA

Türkiye Finans bankasının sunduğu TFX servisine alternatif arıyorsanız aradığınız sistem QNB Finansbank Enpara olacaktır. TFX kadar avantajlı olmasa da mobil olarak çok rahat kullanılabilen Enpara da mutlaka seçenekleriniz arasında bulunmayı hak ediyor. Yaptığımız araştırmalara göre Enpara döviz makas aralığı 0,0150 ila 0,0250 TL civarındadır. Kur da çok yükselme olduğu zaman makas arasındaki fark da banka tarafından açılıyor ancak yinede ikinci tercih olarak TFX’in hemen ardından Enpara.com tercih edilebilir.

Yüksek Kurdan Döviz Aldım Ne Yapmalıyım ?

Döviz ile ilgili işlerle uğraşan birçok yatırımcının başına gelen bu olay karşısında ne yapmanız gerektiğini madde madde açıklayacağız. Yüksek kurdan döviz aldıysanız yapmanız gerekenler şu şekildedir: 

1- İlk olarak kesinlikle panik yapmamalısınız. Ülkemizde döviz bir kere zirveyi gördüyse bir daha mutlaka görecektir. O zaman gelene kadar elinizdeki dövizi vadeli hesaba yatırabilirsiniz. 

2- Elinizde birikim varsa daha düşük seviyelerden döviz almayı düşünebilirsiniz. 

3- Yatırım forumlarında çok vakit geçirmeyin buradaki yorumlar kararlarınızı etkileyebilir. 

4- Sabırlı olabilmek adına böyle bir paranız olduğunu unutmayı deneyebilirsiniz. Aklınıza geldiği zaman başka şeyler düşünmeye çalışın. 

Döviz büroları çalışma saatleri hakkında bilgi almak için: Döviz Büroları Çalışma Saatleri Nedir? Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? (2022)

Bu yazımızda sizlere en iyi döviz alım satım bankası hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız siz değerli okuyucularımız için yararlı bir içerik olmuştur. Hayatta başarılı olmanızı diliyoruz. Başka bir yazıda görüşmek üzere!