BİM Personel Maaşları Ne Kadar? – 2022

Ülkemizde onlarca farklı büyük alışveriş mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalardan en çok sevilen ve beğeni kazanan isimlerden birisi BİM olmaktadır. Kaliteli ürünler ve uygun fiyatlar çerçevesinde müşterilerine harika bir hizmet sunmaktadır. Her geçen gün büyüyen yapısı ile birlikte, bünyesinde binlerce farklı ürünü satışa sunmaktadır. Ayrıca belirli aralıklarla yapmış olduğu indirimler ile birlikte, birbirinden farklı teknoloji vb ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır.

Son zamanlarda birçok alanda Bim personel maaşları ile alakalı paylaşımların yapıldığını fark ettim. Sizler için bu konuyu daha iyi anlamanız adına bu şekilde bir makale hazırladım. Umarım sizler içinde faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

BİM

Bim, 1995 yılında toplamda 21 mağaza ile başlamış ve günümüzün perakende sektörü içerisinde pazar payı en büyük şirket isimlerinden birisidir. BİM mağazasının ana ilkesi, temel gıda ve tüketim malzemesi satışında yüksek kalite ve uygun fiyatlar ile tüketiciye hizmet sunmaktır. Ülkemizde yüksek indirim modelinin ilk temsilcisi Bim mağazası olmaktadır. BİM portföyüne baktığımızda yaklaşık 740 ürün bulunduruyor ve ara ara indirimler başlığında onlarca farklı ürüne de konukluk etmektedir. Bu satışlar bazen teknoloji ile alakalı olurken, bazen de mangal ile alakalı ürünler olabilmektedir. Birbirinden farklı ürünler sizleri beklemektedir.

BİM, aynı zamanda 2020 yılının sonu ile birlikte toplamda 3.449’u ofis, 5.958’i depo ve 51.256’sı mağaza olmak üzere büyük bir personel topluluğuna istihdam sağlamaktadır.

BİM Personeli İşe Alım Şartları

BİM işçi alımı yaparken bazı şartları kişilere sunmaktadır. Bu şartları yerine getirmeniz, çalışabilmeniz için mutlaka olması gerekmektedir. Dilerseniz bu şartların neler olduğuna kısaca bir göz atalım:

 • Erkek adayların askerlik ile ilişkisinin bulunmaması gerekir,
 • Başvuru yapan kişilerin en az lise mezunu olması gerekmektedir,
 • Mağaza sorumlusu veya bölge müdürü olmak isteyenler 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir,
 • Ticaret anında güler yüzlü ve iletişimi iyi olan kişiler tercih edilir,
 • Herhangi bir sabıka kaydı olmaması gerekiyor.

Genel olarak baktığımızda bu şartları yerine getirenler, BİM iş alanlarında kolaylıkla iş bulabilirler. Sizlerde iş alımı yapan BİM mağazalarına giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

bim - BİM Personel Maaşları Ne Kadar? - 2022
BİM Personel Maaşları Ne Kadar? – 2022

BİM Çalışma Saatleri

Bizlere sorulan en popüler soru tiplerinden birisi de BİM çalışma saatleri konusudur. Tam gün, yarım gün yada part-time gibi soruların tüm cevaplarını dilerseniz kısaca sizlerle birlikte cevaplayalım.

 • Tam zamanlı çalışan personeller günlük 8 saat çalışırlar.
 • Vardiya usulü çalışan BİM personellerinin ilk vardiya saati sabah 8.30 ile akşam 16.30 arasıdır. İkinci vardiya çalışanları ise 13.30 ile 21.00 arasıdır.
 • Part-time çalışan kişiler günde 4 ila 4.5 saat arası çalışmaktadırlar.
 • Hafta içerisinde 45 saatten daha fazla çalışan kişiler, fazla mesai ücreti almaktadırlar.
 • Vardiyalar ve izin verilen günler, şubenin mağaza sorumlusu tarafından ayarlanmaktadır.
 • BİM personellerinin maaşlarına yol ve yemek ücretleri de eklenmektedir.

BİM’de çalışmak isteyen kişiler hazırladığım listeyi baştan sona okuyarak kolaylıkla gerekli maddelere göz atabilirler. Bu sayede iş türünü ve vakitlerini daha detaylı öğrenmiş olacaklardır.

BİM Personel Maaşları Ne Kadar?

Bim maaşları 2022 genel olarak yapılan işlere ve çalışılan saatlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Dilerseniz kısaca maaşların ne kadar olduğuna liste şeklinde göz atabiliriz.

 • BİM’de mağaza görevlisi olarak çalışan kişiler 4.253 TL asgari ücret ile birlikte işe başlarlar. Zaman içerisinde ise asgari ücretin %10 ile %15 fazlasını alırlar. Reyon görevlileri ve depo sorumlularının aldıkları maaş ise 4.253 TL ile 4.500 TL arasında değişmektedir.
 • Bim şoför maaşları ise yaklaşık 4.500 TL civarındadır.
 • Bim’de çalışan mağaza müdürleri genel olarak 5.000 TL ile 6.000 TL arasında maaş ücreti almaktadırlar.

Burada yer alan maaş ücretlerine göre kolaylıkla sizlerde ne kadar ücretler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte BİM Personel Maaşları Ne Kadar? – 2022 başlığı altında paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: