Ağam Baklava Bayiliği Nasıl Alınır? Franchise Bedeli Ne Kadar? Ağam Baklava Bayilik Alma Şartları

Türkiye’nin en başarılı baklava üreticilerinden biri olan Ağam Baklava bayilik alma sandığınızdan çok daha kolay.

Bazı yiyecekler vardır ki hemen her insanın gözdesi haline gelmiştir. Bu yiyecekler tadan kişinin damak zevkini üst seviyede tatmin etmektedir. O yiyeceklerin genelde tatlı türü yiyecekler olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tatlı türleri, insanların çok büyük bölümünün damak zevkine hitap etmektedir. Her ülkede ve bölgede farklı tatlı türü yiyeceklerle karşılaşmak mümkündür.

Türkiye’nin en bilinen ve uluslararası çapta üne sahip olan tatlı türü yiyeceği baklavadır. O ağızda dağılan ve yenildiğinde insanı yüksek derecede tatmin eden baklavalar gerek ülke içinde gerekse başka ülkelerde insanların tercih ettiği yiyecek olmaktadır.

Her yiyecekte olduğu gibi baklavada da iyi yapım oldukça önemlidir. Uzman ve tecrübeli eller tarafından hazırlanmayan baklavanın tadı istenilen seviyede olamayabiliyor. Özellikle baklavanın diğer yiyeceklere göre ince detaylarının çok daha fazla olduğunu düşündüğümüzde bu koşulun önemi katbekat artıyor.

Türkiye çapında baklava üretimi ve satışı yapan pek çok kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşlar kendi özel tarifleri ve ince dokunuşlarıyla baklavaları en iyi şekilde hazırlayıp insanlara sunmayı amaçlamaktadır. Türkiye çapında en önde gelen baklava üreticilerinden biri Ağam Baklava’dır. Ülke çapında pek çok şubesiyle hizmet veren Ağam Baklava bayilik alma mümkündür. Zira kuruluş, isteyen girişimcilere belirli şartlar altında bayilik vermektedir.

Ağam Baklava Bayilik Şartları Nelerden Oluşmaktadır?

Türkiye’de ve dünyada önemli şirketler, daha fazla kişiye ulaşmak adına girişimcilere çeşitli bayilikler sunmaktadır. Fakat bu bayiliklerin verileceği kişi ve markaların bazı şartları karşılaması da beklenmektedir. Buna paralel şekilde Ağam Baklava bayilik şartları da bulunmaktadır. Bu bayilik şartlarını büyük ölçüde karşılamadan şirketin size bayilik vermesi mümkün değildir.

Dükkânın konumu ve büyüklüğü iyi olmalıdır

Ağam Baklava bayisi olacak dükkanların bazı özellikleri karşılaması gerekmektedir. Bu özelliklerden ilki, dükkânın işlek bir noktada yer almasıdır. İnsan trafiğinin yoğun olmadığı bir konumda yer alan dükkanların satış imkanları düşük olacaktır. Bu sebepten ötürü Ağam Baklava bayilik alacak kişilerin dükkanlarının işlek bir noktada yer almasını talep etmekte. İşlek bir noktada yer alması dışında dükkânın büyüklüğünün baklava üretimi ve satışı için yeterli bir büyüklüğe sahip olması da önemlidir.

İşletmede Ağam Baklava ürünleri dışında başka hiçbir şey satılmamalı

Ağam Baklava kuruluşu, bayilik vereceği işletmelerin sadece ona özgü olmasını ister. Yani Ağam Baklava bayiliği aldığınız bir işletmede baklavalar dışında başka ürünlerin satılması kesinlikle yasaktır. Firmanın bu konuda katı bir kuralı olduğunu söylemek gerek. Bunun yanı sıra satılacak baklavaların Ağam Baklava tesislerinden sağlanan baklavalar olması da çok önemlidir. Zira şirket, tüm şubelerinde satılacak baklavaların belirli bir standarda sahip olmasını ister. Bu amaca uygun şekilde şubelerde satılacak baklavalar şirketin ana merkezlerinde üretilen baklavalar olmasına dikkat edilmekte.

Kurumsal bir işletme olmalısınız

Türkiye’nin en büyük şirketi olarak karşımıza çıkan Ağam Baklava bayilik alma konusunda dikkat edilen bir diğer konu kurumsal bir işletme olmanızdır. Ağam Baklava bayiliği alacağınız işletmenin gerekli mercilerde kaydı bulunan bir şirket olması talep edilmektedir. Düzenli vergi vermeli, dükkân açabilmek adına gerekli izinleri almış olmalısınız.

Ağam Baklava Franchise Bedeli

Her firmada olduğu gibi Ağam Baklava’da da belirli bir franchise bedeli vardır. Fakat diğer firmalardan farklı olarak franchise bedelinin düşük olduğu görülmektedir. Firmadan en son yapılan açıklamalara göre franchise, isim hakkı bedeli için ödenmesi gereken miktar 10 bin liradır.