Yandex Toloka ile Para Kazanmak: Toloka ile nasıl para kazanılır?

Rus arama motoru Yandex, pazardaki gücünü daha da arttırmanın planlarını yapıyor. Karşısında dev bir rakip olan Google olduğu için o seviyede hizmet verebilmek için servislerini geliştirmeyi amaçlıyor. Yandex Toloka da bu amaca hizmet etmektedir ve para kazandırmaktadır. İnternette çok fazla vakit geçiriyorum keşke para kazanabilsem diyorsanız bu servis tam da size göredir. Biz de bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için Yandex Toloka ile para kazanmak konusuna değineceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Yandex Toloka Nedir ?

Yapay oldukça gelişmiş olmasına karşın insan faktörünü aradan çıkarak seviyeye henüz ulaşmadı. Bu sebepten ötürü bazı yerlerde insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. Yandex, arama sonuçlarını geliştirmek ve bilginin doğruluğunu denetleyebilmek için insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. 

İnsan gücünü kullanabilmek için Toloka’yı kuran Yandex, buraya üye olan kişilere görevler vermektedir. Bu görevler başarılı bir şekilde tamamlanırsa kullanıcıya para ödüyor. Yandex Toloka servisinde pek çok farklı görev tipi var ve bu görev tiplerine bağlı olarak kazanılan parada da değişiklik görülüyor. 

CS GO Skin yaparak para kazanma hakkında bilgi almak için: CS Go Skin Yaparak Para Kazanma – CS Go Skin Yaparak Para Kazanılır mı? Ne Kadar Kazanılır?

Yandex Toloka İle Para Kazanmak

Yandex Toloka’da bulunan görevleri doğru bir şekilde tamamlayarak para kazanabilirsiniz. Tabii ki ilk olarak aşağıdaki link aracılığı ile üye olmanız gerekmektedir. 

https://toloka.yandex.com.tr

Link üzerinden kayıt olurken girdiğiniz bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Kayıt bilgileri ile banka hesabınızda kullandığınız isim soyisim aynı olmalıdır. Aksi durumda ödeme vakti geldiğinde paranız içeride kalabilir. 

Çift Doğrulama: Yandex sizlere iki farklı arama sonucu gösterir. Bu bir restoran adresi veya market adresi olabilir. Yandex sizden hangi adresin daha doğru olduğuna dair oylama yapmanızı ister. Bu görev sistemdeki en basit görevlerden biridir ve kazancı da bu nedenden düşüktür. Bu görev sık sık verildiği için üstüne düşüldüğü zaman iyi kazandırmaktadır. 

Video Çalışıyor Mu Çalışmıyor Mu: Adından da anlaşılacağı üzere video doğrulaması yaparsınız. Bir sayfa içerisinde karşınıza 5-10 tane video çıkar. Video playerı çalıştırarak videonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmiş olursunuz. Video çalışıyorsa çalışıyor butonuna çalışmıyorsa çalışmıyor yazısını seçmelisiniz. Bu görevde oldukça basittir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey bazı videolarda +18 yetişkin içerikli görüntüler çıkabilme olasılığıdır. Buna karşı dikkatli olmalısınız. 

Fotoğraf Görevleri: Bu hizmetin en çok kazandıran görevi fotoğraf çekmektir. Toloka, sizden bazı ticari işletmelerin olduğu yerlerin fotoğraflarını çekmeniz ve çalışma saatlerini öğrenmenizi ister. Bu görevleri yapabilmek için dışarı çıkmalı ve elinizde telefon ile gezmelisiniz. Size verilen adreslerde çekim yapmalı ve firmaya ait iletişim bilgileri, çalışma saatleri gibi bilgileri almalısınız. Bu görevde 0.50$ ücret alabilirsiniz. Hem gezmek hem de para kazanmak için ideal. 

Ödemeler Nasıl Alınıyor Param İçerde Kalır Mı ?

İşin içine hile hurda karıştırmadığınız sürece paranız içerde kalmaz. Yandex, dev bir rus firmasıdır ve ödemelerini zamanında yapar. Zaman zaman para geç yatabilir fakat asla para yatmaması gibi bir durum söz konusu olmaz. Hesabınızda 0.50$ bakiye olduğunda ödeme isteyebilirsiniz. 

Ödeme almak için Papara hesabınız olmalıdır. 2016 öncesinde PayPal ile ödeme alınabiliyordu fakat kapandı. Türk kullanıcıları mağdur etmemek adına Papara sistemine geçiş yapan Yandex, günümüzde ödemeleri Papara aracılığı ile yapıyor. Kazandığınız bakiye güncel kur üzerinden TL’ye çevriliyor ve hesabınıza yatıyor. 

Bu sistem ile ayda 50 dolar civarında para kazanabilirsiniz. Benim fazla boş vaktim var diyorsanız bu işten akmasa da damlar diyebileceğiniz bir gelir elde edebilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Yandex Toloka ile para kazanmak konusuna değindik. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur.