Vodafone Bayilik Alma Şartları: 2021 Franchise Bedeli Ne Kadar? Vodafone Bayiliği Nasıl Alınır?

Tarihler 1991 yılını gösterirken Ernest Harrison ve Gerald Whent tarafından kurulan Vodafone, ismini voice kelimesinin ‘’vo’’, data kelimesinin ‘’da’’, phone kelimesinde  türetilen fone kelimesi ile birleşimiyle Vodafone ismi ortaya çıkmıştır. Dünya çapında 30 ülkede GSM operatörü olarak çalışan marka, GSM operatörlüğü dışında cep telefonu ekipmanları, tablet ve modem gibi hizmetleri de vermektedir. Biz de bu yazımızda sizlere Vodafone bayilik alma şartları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

2021’de Vodafone Bayilik Şartları Nelerdir?

Vodafone markası söz konusu bayilik olunca fazlasıyla dikkatli davranmaktadır. İlk öncelik başvuru yapacak kişilerin alanında tecrübeli olmasıdır. Herhangi bir tecrübeniz yoksa bayilik sisteminiz Vodafone Silver sistemi ile başlayacak ve ilk 6 ay boyunca performansınız incelenecek. 6 ay süresince yeterli işlem hacmine sahip olursanız bayilik sistemine geçmeye hak kazanabilirsiniz. Vodafone bayilik şartları aşağıdaki gibidir;

  • Mağazada çalıştırılacak eleman sayısının yeterli olması,
  • Mağazanın açılışı esnasında ortaya çıkan bütün masrafların başvuru sahibi tarafından ödenmesi,
  • Müşteri memnuniyetinin sağlanması,
  • Başvuru sahiplerinin teminat gösterebilir olması,
  • Vodafone bayilerinde herhangi başka bir markanın ya da firmanın ürünlerinin satışının ve reklamının yapılmaması,
  • Mağazada çalışacak elemanların insan ilişkileri konusunda deneyimli ve müşteri memnuniyetine odaklı kişiler olması.

Vodafone Franchise Bedeli Ne Kadar?

vodafone bayilik 777x400 1 300x154 - Vodafone Bayilik Alma Şartları: 2021 Franchise Bedeli Ne Kadar? Vodafone Bayiliği Nasıl Alınır?

Vodafone bayiliği açmak istiyorsanız ve franchise bedelini merak ediyorsanız bu bedelin, mağazanın açılacağı konum ve belirlenecek bayilik türüne göre değişeceğini de bilmeniz gerekir. 30 bin TL gibi bir fiyata küçük bir yerde bayi açabilirsiniz. Büyük şehirlerde ve insan trafiğinin fazla olduğu caddelerde ise bayi fiyatı 350-400 bin TL gibi bir sermayeye ihtiyacınız olabilir. 

Vodafone Bayisi Nasıl Alınır?

Vodafone bayiliği alabilmek için Vodafone Genel Merkezi ile görüşmeniz gerekir. Vodafone Genel Merkezi Maslak’ta bulunmaktadır. Merkeze gitmeden önce bayilik başvurusu oluşturmak için 0542 542 00 00 numaralı hattı arayabilirsiniz. Genel merkezin tam adresi aşağıdaki gibidir;

  • Büyükdere Cad. No: 251. Vodafone Plaza. Maslak / İstanbul.

Başvuru yapan kişinin sektör tecrübesi, sermaye durumu ve açılacak mağazanın boyutu vb etkenler dikkate alınarak üç farklı Vodafone bayilik türü arasından biri teklif edilir. Vodafone Silver, Vodafone Store ve Vodafone Shop bayileri arasından biri seçilebilir. Sektör tecrübesi olmayan kişilere Vodafone Silver Bayii sistemi verilir. 6 aylık takip sonrasında olumlu bir sonuç ortaya çıkarsa bayilik derecesi arttırılabilir. 

Turkcell bayilik şartları neler öğrenmek için: Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir?

Vodafone’un Kaç Tane Bayisi Var?

Vodafone, ülkemizde tam 1030 şube ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. İstanbul’da 260, Ankara’da ise 70 tane şube bulunurken diğer şubeler ülkemizin dört bir yanına dağılmıştır. 

Vodafone Bayilerinin Çalışma Saatleri

Vodafone bayileri sabah 8 akşam 5 saatleri arasında çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Pazar günü çalışma durumunda ise bayiden bayiye birtakım değişiklikler yaşanabilir. 

Vodafone Müşteri Hizmetleri İletişim

Vodafone müşteri hizmetleri numarası Vodafone hatları üzerinden 542 iken, diğer hatlardan 0542 542 00 00 numaralı hat aranmalıdır. Bu numaralar aracılığı ile şikayet ve önerilerinizi iletebilir ve hizmet alabilirsiniz. Yurt dışı üzerinden 00 90 542 542 00 00 numarasını aramanız gerekir. Ek olarak faks gönderimi için 0 850 542 5005 numarası kullanılır. Yurtdışı üzerinden faks göndermek için 0090 0850 542 5005 numarası kullanılır. Mektup göndermek istiyorsanız aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. 

  • İdealtepe Mah. Denizciler Cad. Dik Sok. No:12-10. Posta Kodu 34841. Küçükyalı, Maltepe / İstanbul.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Vodafone bayilik alma şartları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik ortaya çıkarmayı başarmışızdır.