Migros Bayilik Veriyor Mu – Şartları Nelerdir? (2022)

2047243 620x410 - Migros Bayilik Veriyor Mu – Şartları Nelerdir? (2022)

Elinde sermayesi olan ve market açmayı düşünen girişimcilerin ilk tercihlerinden biri Migros oluyor. Perakende satış denince akıllara ilk gelen firmalardan biri olan Migros, birçok girişimcinin hayallerini süsleyen bayilik oluyor. Biz de bu yazımızda Migros bayilik veriyor mu? Veriyorsa şartları neler ve bayilik ücreti ne kadardır gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.

2021 yılı itibariyle 2000’i aşkın bayiliği bulunan Migros marketlerin temeli 1954 yılına kadar uzanmaktadır. Dönemin İstanbul Belediyesi, İsviçre’de bir benzeri bulunan ve ucuza satış yapan süpermarket konseptinde bir market kurmaya karar verir ve Migros ortaya çıkmış olur. Bu kararın sonrasında Migros süpermarket olarak çalışmaya başlar ve müşterilerini hem ucuz hem de kaliteli ürünler ile buluşturur.

Migros Bayilik Veriyor Mu?

migros ta tarti oyunu h153872 4c8fe - Migros Bayilik Veriyor Mu – Şartları Nelerdir? (2022)

Ülkemizde bulunan her şehirde mağazası bulunan Migros, yurdumun her köşesindeki insanlara ulaşmak için elinden geleni yapıyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri sayesinde birçok kişinin takdirini kazanan Migros, süpermarket zinciri denince akıllara gelen en başarılı markalardan biri olmayı başarmıştır. Durum böyle olunca Migros bayilik verme ile ilgili birçok soruda girişimciler tarafından sorulmaya başlanmıştır. 

Biz de siz bu sorunun cevabını aramakla uğraşmayın diye sizler için araştırdık ve Migros bayilik veriyor mu sorusunun cevabı hakkında bilgi toplamayı başardık. Yaptığımız araştırmalar sonucu öğrendik ki Migros markası hiçbir şekilde bayilik vermemektedir. Günlük hayatta kullandığımız tüm Migros mağazalarını marka kendi imkanlarıyla kurmuştur. 

Marka tarafından verilen bu karar girişimcileri üzse de maalesef elinizde gelecek hiçbir şey yoktur. Biraz daha detay vermek gerekirse kesinlikle Migros ismini kullanamaz ve kendi mağazanızı açamazsınız. Firma yıllardır bu mantığı benimsemiş ve müşterilerini kaliteli ürünlerle buluşturma amacını istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir. 

Migros’a Kiralık Dükkan Önerisi Yapın

Migros bayiliği alamadınız diye üzüldüyseniz ve Migros markası ile iş yapmak istiyorsanız markaya kiralık dükkan önerisi yapabilirsiniz. Eğer Migros markasının mağaza açmayı düşündüğü bir bölgede size ait bir dükkan varsa Migros’a kiralayabilir ve böylesine kurumsal bir marka ile çalışabilir ve kira geliri elde edebilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere Migros bayilik veriyor mu veriyorsa şartları ve franchise bedeli ne kadardır anlatmaya çalıştık. Umarız sizler içi yararlı bir içerik olmuştur.

Colin’s bayilik açma hakkında bilgi almak için: Colin’s Bayiliği Nasıl Alınır? Franchise Şartları Neler? (2022)