Lokmacı Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadar? Nasıl Açılır? (2020)

lokmata lokma 1024x576 - Lokmacı Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadar? Nasıl Açılır? (2020)

Lokma tatlısı ülkemizde sevilerek yenen tatlılar arasında bulunmaktadır. Gerek bayramlarda gerekse cenaze evlerinde hayatını kaybeden kişinin hayrına dağıtılan lokma tatlısı, günümüz dünyasında artık bir meslek haline gelmiştir. Lokmacı Dükkanı açarak para kazanmak hayal olmaktan çıktı. Biz de bu yazımızda sizlere Lokmacı dükkanı açma maliyeti ne kadar anlatmaya çalışacağız.

Lokma Tatlısı Dükkanı Nedir

Lokmanın tarihine baktığımız zaman daha önceleri para kazanma amaçlı satılan bir tatlı değildi. Bu tatlı genel olarak hayır yapmak isteyen kişi veya kurumlar tarafından dağıtılırdı. Günümüz zamanında ise değişik çikolata sosları veya farklı soslar lokma tatlısının üstüne dökülerek gelir kapısı haline getirildi.

Lokmacı Dükkanı Açmak

Bir lokmacı dükkanı açmak için ilk olarak dükkan ayarlamanız gerekmektedir. Dükkanı ister kira yoluyla alabilir isterseniz satın alabilirsiniz. Eğer sermayeniz varsa satın almanızı öneririz. Dükkan sahibi olacağım diye çok büyük bir borcun altına girerek lokmacı dükkanı açmak sizi zor durumda bırakabilir. Dükkan işini çözdükten sonra tasarıma çok önem vermelisiniz. Bir kez gelen bir daha gelmek istemelidir. Dükkanınıza gelen müşteriler eğer tatlınızı ve dükkanınızı beğenirse sizi sosyal medya hesaplarında paylaşarak reklamınızı yapabilir. 

Lokma tatlısı yapıp satmak için çok bilindik malzemelere ihtiyacınız vardır ve maliyeti de çok yüksek değildir. Şeker, maya, un, yağ ve pişirme setleri gibi ihtiyaçlarınızı uygun bir fiyatla karşılayabilirsiniz. Burda malzemelerden çok daha önemli olan şey ise işinde uzman bir usta ile çalışmanız gerekir. İşini iyi yapan bir usta daha çok müşteri ve daha çok kar marjı anlamına gelecektir. 

Lokma Bayiliği Almak

yeni nesil lokmacı 777x400 1 - Lokmacı Dükkanı Açma Maliyeti Ne Kadar? Nasıl Açılır? (2020)

Eğer kendi adınıza lokmacı dükkanı açmak istemiyorsanız lokmacı açmanın bir diğer yolu da bayilik almaktır. Sektörde bulunan ve tanınmış lokmacılardan bayilik alabilirsiniz. Lokmacı bayiliği alabilmek için aşağı yukarı 125-150 bin TL gibi bir birikime ihtiyacınız olacaktır. Bayilik almak birçok avantajı da beraberinde getirir. Bayilik aldığınız firmanın sektördeki tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca personel eğitimi ve ürün tedariği gibi konularda yardım alarak işinizi daha sağlam bir temelle yapmış olursunuz. 

Getir bayilik alma hakkında bilgi almak için: Getir Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir? – Nasıl Başvurulur? Kazancı Ne kadar?

Lokmacı Dükkanı İsmi Nasıl Olmalı ?

Günümüzde en çok tutulan lokmacı isimlerine baktığımız zaman türkçe olmayan isimlerle karşılaşıyoruz. Örnek vermek gerekirse; Lokma City, Lokmata ve The LoQma bu isimler arasında yer almaktadır. Bu tarz yabancı kökenli kelimelerin kullanımı insanların dikkatini çekiyor ve onları dükkanınıza çağırmaya davet ediyor. Açacağınız dükkanı normal isimlerle açmayın çünkü müşteri çekemezsiniz.

Bu İşte Para Var Mı ?

Lokmacı dükkanı açma maliyeti ne kadar öğrendikten sonra bu işe girdiğimiz zaman para kazanabilecek miyiz onu merak ediyorsanız bu soruya cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Daha 2-3 yıllık bir sektör olmasından dolayı bu sektör hala yeni girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Bu sektörde para kazanmak istiyorsanız kesinlikle sosyal medya ile aranızın iyi olması gerekiyor. Sosyal medya hesaplarınızda çok güzel bir şekilde reklamınızı yapmanız gerekiyor. Böylelikle çok iyi işler çıkararak para kazanabilirsiniz.