Kahramanmaraş Ek İş Fırsatları

Kahramanmaraş ilimizin ekonomisi dondurma dışında tekstil ve iplik sanayii üzerine kuruludur. Şehirde 4 tane organize sanayi bölgesi vardır. Bu sanayi bölgeleri birçok kişiye iş fırsatı sunmaktadır. Fabrikaları ve sanayi bölgeleri ile gelişmeye devam eden Kahramanmaraş, ek iş fırsatları da barındırıyor. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler bu iş modeli ile çeşitli paketleme, kutulama ve montaj işi ile ek gelir elde etmektedir. Biz de bu yazımızda sizlere Kahramanmaraş ek iş fırsatları hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Kahramanmaraş Ek İş Fırsatları

Paketleme işi: Birçok şehirde olduğu gibi Kahramanmaraş ilinde de pek çok fabrika ve iş yeri vardır. Bu firmalar yoğun oldukları zaman siparişleri yetiştirmek için dışarıya paketleme işi verirler. Evinizde bu firmaların vereceği işleri birkaç işlemde yaparak aylık 1500 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

İplik işi: İplik sanayiinde gelişmiş olan Kahramanmaraş, pek çok iplik fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu fabrikalar ile dünyanın her yerine iplik ihraç edilir. Yoğun bir şekilde çalışan fabrikalari iplerin sarılıp etiketlenmesi kısmında dışarıdan destek almaktadırlar. İplik paketleme işi ile aylık minimum 1000 TL gelir elde edebilirsiniz. 

Örgü örerek para kazanmak: El işi konusunda kendinize güveniyorsanız bu işin tam size göre olduğunu söyleyelim. El işi örgüler her yerde ilgi görmektedir. Özellikle kış aylarında bere, eldiven, atkı, şal, çorap, patik gibi el işi ürünler hazırlayıp satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ürünlerinizi dilerseniz online olarak dilerseniz tezgah açarak satarak gelir elde edebilirsiniz. 

Şapka etiketleme: Pek çok tekstil firması ve fabrikası bulunan Kahramanmaraş, şapka üretiminde ön sıralardadır diyebiliriz. Bu şapkaların üzerine etiket dikilir. Bu etiketlerde ürünün ölçüsü, rengi ve yıkama talimatı gibi bilgiler yer alır. Siz de bu etiketleme işi ayda 2000 TL gibi bir ek gelir elde edebilirsiniz. 

Davetiye & Nikah şekeri işi: Kahramanmaraş ilinde de pek çok ilde olduğu gibi düğün organizasyon firması vardır. Bu firmalar, nikah, düğün, kına, gezi, toplantı gibi etkinlikler için davetiye ya da nikah şekeri hizmeti verirler. Zaman zaman bu firmalarda yoğun dönemler yaşadıkları için davetiye katlama ve nikah şekeri hazırlama gibi işleri dışarıda yaptırırlar. Siz de bu işleri yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. 

Pipet işi: En çok tercih edilen ve iş yoğunluğu olan bir diğer iş pipet paketleme işidir. En kolay iş modellerinden biri olan bu işte farklı renklerdeki pipetleri ayırıp her pakete 50-100 adet gelecek şekilde yerleştirmelisiniz. Bu işte düzenli çalışarak aylık minimum 2500 TL ek gelir elde edebilirsiniz.  

Evde iskambil kağıdı hazırlama ve paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde İskambil Kağıdı Hazırlama ve Paketleme İşi

Başvuru Nasıl Yapılır

Sizlere yukarıda bahsettiğimiz iş modelleri sadece birkaçıdır. Daha pek çok evden para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Yara bandı, tesbih, kalem, pil, vb. bir çok paketleme ve montaj işi vardır. Bu tarz ilanlara başvurabilmek için interentten ek iş ilanı yayınlayan sitelere göz atabilirsiniz. Yaptığınız başvurular firmalar tarafından incelenir ve tarafınıza geri dönüş yapılır. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Kahramanmaraş ek iş fırsatları hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur.