Gümüş Dükkanı Açmak! 2022

“Gümüşler, takılar, tokalar gibi birçok aksesuar günümüzde tabiri caizse su gibi satılan ürünler arasında yer almaktadır. İnsanlar, özelliklede kadınlar diyebilirim ki bu tür konularda aksesuar alanlarına ilgi yoğunluğu bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere gümüş dükkanı açmak başlığı adı altında sahip olduğum bilgileri yapmak istiyorum. Bu tür konulara ilgi biraz fazla olduğu için sizlerin de hoşuna gideceğini düşünmekteyim.

Gümüş Dükkanı Açmak

Gümüşçü dükkanı denildiğinde genel olarak akla sadece gümüş ürünlerinin olduğu bir dükkan hayali gelmektedir. Fakat bu şekilde düşünmemeniz gerekmektedir. Gümüşçü dükkanında gümüşten ayrı olarak bütün aksesuarları da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Günümüzde bu tür gümüş malzeme ve aksesuar satın alabileceğini ürünler bir hayli popüler hale gelmektedir. Gümüş dükkanlarının son zamanlarda bir avantajı da altın fiyatlarının bir hayli yükselmesidir. Bu sebepten dolayı altın takı ve kolyeler yerine gümüş takılar ve gümüş kolye gibi alanlara yönelmektedirler. Fiyat olarak gerçekten de altın ve gümüş arasında bir hayli fark olduğunu söyleyebilirim.

Gümüş ürünleri ile araştırmalarımda büyük kar oranlarının olduğunu öğrendim. Maliyet olarak gerçekten ufak rakamların olduğunu söyleyebilirim. Orta maliyetle bir gümüş dükkanı açmak sizler için gayet mantıklı bir iş fikri olacaktır.

Dilerseniz gümüş dükkanı açma ile ilgili merak edilen soru başlıklarına göz atalım ve bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atalım.

Gümüş Dükkanı Açmak İçin Neler Gereklidir?

Gümüş dükkanı açmak için, sizden çok afilli şeylerin istenmeyeceğini ve gerek olmadığı söyleyebilirim. Burada söyleyeceğim hususlar sizler için önemli noktalar olacağı içi paylaştığım maddeleri dikkatli olarak okumanızı tavsiye ederim.

 • Doğru Mekan Konumu Seçilmeli

Alışveriş odaklı konumlara dikkat etmeniz çok önemli bir husustur. Bir mahalle arasına dükkan açmak yerine insanların yoğun olduğu veya kalabalık olan yol güzergahlarını tercih etmeniz önemli bir husustur. Bu sebepten dolayı işlek alanlara dükkan açmanızı tavsiye ederiz.

 • Dükkanınızın Dekorasyonu ve Görünümü İyi Olmalı

Günümüzde birçok dükkan maallesef özen gösterilmeden açılmaktadır. Eğer sizler gerçekten müşteri kitlesine sahip olmak ve para kazanmak istiyorsanız dükkanınızın görünümüne özen göstermelisiniz. Bu noktada ise dükkanı açarken dolaplara, masalara, cam alanları gibi birçok yeri düzenli bir şekilde oluşturmanız önemli faktörlerdendir.

 • Vitrin Ürünlerini Çok İyi Seçin

Aksesuar ürünlerinde olmazsa olmaz şeylerden bir tanesi de vitrin ürünleridir. Vitrine koymuş olduğunuz her ürün insanları dükkana girmesi için teşvik etmesi gerekmektedir. Bu noktada modaya uygun olan malzemeleri vitrin alanına eklemeniz çok daha iyi olacaktır. Bu sayede o ürünü beğenen veya gözüne çarpan kişiler dükkanınıza merak ederek girecektir.

 • Modaya Uygun Ürünler Satın

Günümüzün ticaret yapısında moda çok önemli bir husustur. Eğer sizler modaya uygun olarak satış yapmazsanız maallesef müşteri kitleniz çok az olacaktır diyebilirim. Günümüzde moda kavramı ay içerisinde hatta hafta içerisinde bile değişiklik yaşayabilmektedir. Bu sebepten dolayı dükkanınıza mal alırken eski modeller yerine yeni ve favori ürünleri almanız daha sağlıklı olacaktır.

 • Ürün Çeşitliliğine Dikkat Edin

Birçok aksesuar satan dükkana giriş yaptığımızda ürün azlığı ile karşı karşıya gelebilmekteyiz. Bu sebepten dolayı da maallesef dükkandan geri bile çıkabiliyoruz. Bu sebepten dolayı da dükkanınızda bulunan malzemelerin çeşitliliğine dikkat etmelisinizdir. Dükkanınıza biraz kolye biraz bileklik atarak maallesef belli bir kitleye erişim sağlayamazsınız.

gumuscu dukkani acma - Gümüş Dükkanı Açmak! 2022
Gümüş Dükkanı Açmak! 2022

Gümüş Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Gümüş dükkanı açabilmeniz için belirli şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Bunları sizler için liste halinde paylaşmak ve sizlerin de bu bilgilerden yararlanmasını istiyorum.

 • Ruhsat Başvuru Formu
 • Faaliyet Belgesi
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Tapu Fotokopisi
 • Kira Kontratı
 • Oda Kaydı
 • Kira Kontratı
 • Yapı Kayıt İzni
 • İtfaiye Uygunluk İzni

Bunlar güncel olarak ve belirli olan gerekli belgelerdir. Belediye ve diğer kurumlara gittiğinizde farklılıklar gösterebileceğini de söyleyebilirim.

ayrıca bkz: PlayStation Cafe Açma Şartları Nelerdir?

Gümüş Dükkanı Açmak Ne Kadar Maliyetlidir?

Gümüş dükkanı açmak için yukarıda da bahsettiğim gibi çok aşırı bir maliyet söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı sizler için ufak araştırmalar yaptım ve paylaşmak istiyorum. Gümüş dükkanı açma maliyeti güncel olarak 50.000 TL ile 100.000 TL arasında farklılıklar gösterebilmektedir.

Burada bulunan rakamlar aslında tamamen sizlere bağlı olarak değişmektedir. Dükkanınızda bulunan ürünlerin çeşitleri ve sayıların göre fiyatlarda değişmeler olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Gümüş Dükkanı Açmak başlığı adı altında sizleri bu konu hakkında bilgilendirmekteyiz. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz.