Evde Lastik Toka Paketleme İşi 2021

1 org zoom 683x1024 - Evde Lastik Toka Paketleme İşi 2021
Evde Lastik Toka Paketleme İşi

Günümüz dünyasında maaş anlamında çok iyi bir işe sahip değilseniz geçinmek çok kolay olmuyor. Döviz kurlarında yaşanan artışla birlikte enflasyon artarken alım gücümüz de her geçen gün düşüyor. Ekonomik zorlukların altından kalkmak için evde ek iş veren firmalar ile iletişime geçerek ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından bu tarz işler tercih edilmektedir. Biz de bu yazımızda evde lastik toka paketleme işi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

Lastik Toka Nedir?

Saçı uzun olan insanların saçlarını tutturmak için kullandıkları, zaman zaman ise süs olarak kullandıkları, onlarca farklı renk ve modelde üretilen bijuteri malzemesine lastik toka denmektedir. Bu iş ile ilgilenen firmalar, yurt dışına iş yaptıkları için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu yoğun zamanlarda firmalar, evlere ek iş vermeye sıcak bakıyor. Siz de bu tarz firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Online ortamlardan da başvuru yapabilirsiniz. 

Lastik Toka Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Lastik toka paketleme işinin oldukça kolay bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Bu işte çoğunlukla gelen tokaları renklerine göre ayırmanız gerekir. Yüzlerce farklı renkte bulunan tokaları doğru bir şekilde ayırabilmek için firmanın renk kartelasına bakmanız daha iyi olacaktır. Renkleri ayırma işlemini bitirdikten sonra rulo şeklindeki plastik kutunun içine her bir kutuya 50 adet gelecek koymanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından rulonun ağzını plastik kapağı ile kapatıp ağzını para bandı ile kapattıktan sonra paketleme işi bitmiş olur. Paketleri kolilere dizmeniz de gerekmektedir. İş size verilmeden önce gelen görevli nasıl yapacağınıza dair gerekli bilgilendirmeye yapacaktır. 

Lastik Toka Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde lastik toka paketleme işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Hem kolay olması hem de çok kazandırması ile birlikte birçok kişi tarafından tercih edilen bir iştir. Lastik tokalar ufak ve toplanması kolay olmadığı için ödeme konusunda bonkör olurlar. Bu işi yaparak haftada 300-400 TL yani aylık olarak 1200-1600 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde çalışma ve el becerisi isteyen bu işten ekstra para kazanabilirsiniz. 

Lastik Toka Paketleme İşine Başvuru Nasıl Yapılır?

Evinizde birkaç saat çalışarak eşinizle, çocuklarınızla ve sevdiklerinizle birlikte çalışarak ayda 1200-1600 TL para kazanabilirsiniz. Bu işe başvurabilmek için toka işi ile ilgilenen kurumlarla doğrudan görüşmeye gidebilir ya da online olarak toka paketleme işlerini yakalayabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için evde lastik toka paketleme işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur.