Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar: ING Bank, CepteTEB, Halk Bankası, Enpara Dolar Faizleri 2024

dolar18 - Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar: ING Bank, CepteTEB, Halk Bankası, Enpara Dolar Faizleri 2024
Dolar

 Türk Lirasının aşırı kırılgan olması ve Amerikan Dolarına karşı büyük değer kayıpları yaşaması, insanlarımızı döviz mevduatına yatırım yapma noktasına sevk ediyor. Geçtiğimiz Ağustos aylarında TL’nin Amerikan Doları karşısında korkunç değer kayıpları yaşadığını biliyorsunuz. Bu nedenle döviz mevduatı hesabı açarak mevduat faizi elde etmek kazanç sağlama konusunda etkili bir yol olacaktır. Yatırımcı olan ve dolar cinsinden yatırım yapmak isteyen kişiler, dolar mevduat faizlerinin ne kadar olduğunu haliyle bilmek ve bunları karşılaştırmak istemektedirler. Bu sebeple bizler de sizler için en yüksek faiz oranı veren bankaları araştırmaya karar verdik ve sizleri bilgilendirmek istedik. Siz değerli okuyucularımızı bu yazıyı okumaya davet ediyoruz. Sizler de döviz mevduatına yatırım yapmak istiyorsanız bu konumuzdan büyük fayda göreceğinize emin olabilirsiniz. İleride okuyacağınız yazımızda “Dolara en yüksek faiz veren bankalar hangileridir?” sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Ardından Amerikan Dolarına bu yıl en yüksek faiz oranını veren bankaları listeledik. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Şimdiden iyi okumalar diliyoruz. Hazırsanız yazımıza başlayalım. 

 Oluşturduğumuz bu liste 32 günlük vade ve 10.000 USD mevduata sahip olduğunuz varsayılarak oluşturulmuştur. Listemiz en yüksek dolar faizi veren bankadan en az veren bankaya doğru gitmektedir. Ayrıca, liste 19 Şubat 2019 tarihinde oluşturulmuştur. Bu tarihteki USD faiz oranları dikkate alınmıştır. Aşağıda dolara en yüksek faiz veren bankaların listesini bulabilirsiniz. 

En iyi katılım bankası hangisidir merak ediyorsanız: En Yüksek Kar Payı Veren Katılım Bankaları (2024)

ICBC Bank Türkiye

bankalarin calisma saatleri bankalar haftasonu calisiyormu bankalar hangi gunler 1538547870 - Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar: ING Bank, CepteTEB, Halk Bankası, Enpara Dolar Faizleri 2024
Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar

 Araştırmamızı yaptığımızda Dolar mevduatına en yüksek faizi veren bankanın %3.55 faiz oranı ile ICBC Bank olduğu sonucuna vardık. Pek fazla kişi tarafından bilinmeyen ICBC Bank, aslında bankacılık dünyasının önemli aktörlerinden birisidir. ICBC Bank, Çin devletine ait bir bankadır. ICBC Bank, 29 Tekstilbank’ın %75.5’lik hissesini alarak Türkiye pazarına girmiştir. ICBC Bank’a Turkey unvanı, 13 Kasım 2015 tarihinde verilmiştir. Dolara yüksek faiz veren bankalar arasından ICBC en iyi tercih olacaktır.

ING Bank

 Listemizin ikinci sırasında ING Bank var. Dolar mevduatına %3.50 oranında faiz veren banka bu alanda ikinci tercihiniz olabilir. 32 günlük vade ile 10.000 dolar için yaklaşık 25 Dolar faiz getirisi elde edebileceksiniz. ING Bank’ın şubelerinin daha yaygın olması sizi bu banka ile çalışmaya sevk edebilir. 150 yılı aşmış bir tecrübeyle dünya üzerinde 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük bankalarından bir tanesi sayılan Hollanda çıkışlı ING Bank, 2007 yılında Oyak Bank’ı satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Listemizin ilk sırasındaki ICBC Bank’ın her yerde şubesi olmadığı için bu kişiler ING Bank ile çalışabilir.

CepteTEB

 Listemizin üçüncü sırasındaki TEB Bankasına ait olan CepteTEB dolar mevduatınıza %3.00 faiz veriyor. 10 bin USD için 32 günlük vadede vergiler düştükten sonra net olarak 22,24 USD faiz geliri elde ediyorsunuz. CepteTEB, Türkiye Ekonomi Bankası’nın geliştirdiği birçok bankacılık işlemini şubesiz olarak yapmaya yarayan bir üründür. CepteTEB, internet bağlantısı olan her yerden bankacılık işlemi yapmaya yarar. Bankacılık alanında liderlerden olan TEB bankasının kaliteli hizmeti olan CepteTEB’den yararlanmanızı tavsiye ederiz. Dolara yüksek faiz veren bankalardan biri olduğu için bu bankayı tercih edebilirsiniz.

Halk Bankası

 Listenin dördüncü sırasında dolara %2.75 faiz veren Halk Bankası var. Halk Bankası’nın kökeni 1933 yılına dayanmaktadır ve Türkiye’nin en köklü bankalarından bir tanesidir. 2001 yılında Emlak Bankası’nı ve 2004 yılında Pamukbank’ı bünyesine katarak gücünü arttıran Halkbank, Türkiye’deki en yaygın bankalardan biri olabilmeyi başarmıştır. Diğer bankalara oranla daha popüler bir banka olan Halk Bankası USD mevduatı hesabı açmak için iyi bir tercih olacaktır. Ancak bu faiz oranı internet şubesinden Vadeli Döviz Hesabı açan müşteriler için geçerlidir. Şubeye gidip vadeli dolar hesabı açarsanız biraz daha düşük bir faiz oranı ile karşılaşabilirsiniz. Her iki yolu da değerlendirmenizi öneririz. Dolara yüksek faiz veren bankalardan biri olan Halk Bank’ı tercih edebilirsiniz.

Enpara

 QNB Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren Enpara.com USD mevduatınıza %2.50 faiz oranı veriyor. Enpara 2012 yılında QNB Finansbank’ın bünyesinde kurulan ve tüm hizmetlerini sadece dijital yollar üzerinden sunan bir bankadır. Ayrıca Türkiye’nin açılmış ilk şubesiz dijital bankasıdır. Buna rağmen piyasanın oldukça gerisinde bir oran veren Enpara listemizin son sırasında artık son tercih olarak yer alıyor. Çoğu hizmeti kaliteli olan Enpara maalesef bu noktada geride kalmış gözüküyor. Yine de sizler için Enpara’yı da listemize ekledik ve sizlerin değerlendirmesine sunduk. 

 Gördüğünüzü gibi dolara en yüksek faiz veren bankaların listesini sizler için hazırladık ve sizlerin huzuruna sunduk. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Para birimimizin son zamanlarda dolar karşısında büyük kayıplar verdiğini biliyoruz ve izlemeye de devam ediyoruz. Her ne kadar acı bir tablo olsa da bazı kesim tarafından kazanç kapısı olarak görülebiliyor. Bankalarda döviz mevduatı hesabı açıp mevduat faizi elde ederek kazanç sağlanabilir. Bizler de sizler için yazımızda en çoktan en aza doğru dolara en yüksek faiz veren bankalar hangileridir anlatmaya çalıştık. Burada listelediğimiz tüm bankalar alanlarında kalitesini ispatlamış ve müşteri hizmetleri gelişmiş olan bankalardır. İçlerinden herhangi birisini seçerek dolar mevduatınızı yatırabilir ve faiz kazancı elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu bankaların isimlerinin değişmesi halinde sizleri tekrar bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz. Başarılar dileriz.