Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar ve Telefon Numaraları (2021)

ek is ilanlari ek gelir ilanlari 1 - Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar ve Telefon Numaraları (2021)

2021 yılının gelip çatması ile birlikte yeni yıl heyecanı derken bir süre sonra yeniden hayatın gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kaldık. Yeni yıl ile birlikte vatandaşların akıllarını kurcalayan ekonomik durum ne olacak? İşsizlik artar mı? gibi sorulara cevap aramaktayız. Yıldan yıla yaşam şartlarının pahalılaşması bizleri sadece ana ihtiyaç olan ürünleri satın almaya iteliyor ancak yine de maaşımız ay sonunu görmemize yetmiyor. Bu koşullar altında aile geçindirmeye çalışan insanlar da doğal olarak ek iş aramaya başlıyor. Sizleri arama derdinden kurtarmak amacı ile bu yazımızda Bursa ilimizde evlere ek iş veren firmalar ve numaralarını paylaşmak istedik. Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar yazısı ile karşınızdayız.

Bursa ilinde ek iş sahibi olduysanız bu iş muhtemelen tekstil işidir çünkü Bursa’da tekstil sanayii oldukça gelişmiştir. Tabii ki sadece tekstil sanayii ile ilgili değil çeyiz paketleme gibi işler bulmakta mümkündür. 

Bursa Evlere Ek İş Veren Firmalar 2020

Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar nelerdir öğrenmek ve ek gelir sahibi olmak için doğru adrestesiniz. En kalabalık iller sıralamasında ilk 5 içerisinde bulunan Bursa’da doğal olarak birçok ek iş fırsatı vardır. Bu iş fırsatlarından yararlanmak ve aile ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz. 

Evde Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Telefon kilifi paketleme isi 770x433 1 - Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar ve Telefon Numaraları (2021)

Günümüzde neredeyse her bireyin telefonu hatta bazı bireylerin iki adet telefonu bulunmaktadır. Birçok telefon satışı sonrası telefon aksesuarı ihtiyacı doğmaya başlamıştır. Telefon kılıfı da bu aksesuarlardan biridir. Evinizde ek iş olarak yapabileceğiniz telefon kılıfı paketleme işi ile birlikte aylık 1000 ila 2000 bin tl arası gelir elde edebilirsiniz.

Evde Ütü Yapma İşi

Bursa şehri denince akıllara gelen ilk şey tekstil sanayiinde ne kadar gelişmiş bir şehir olduğudur. Birden çok tekstil atölyesi bulunduğu için ütü yapma işi de beraberinde ortaya çıkmış oluyor. Evde kalıp çalışmayan insanlar için oldukça uygun bir iş olan ütü yapma işi sayesinde düzenli olarak aylık para kazanabilir ve aile ekonomisine biraz olsun nefes aldırabilirsiniz. 

Evde Mantı Yapma İşi

Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasında bulunan Mantı yemeğini herkes çok sevmektedir ve özellikle ev yapımı mantı olması mantı severleri daha çok etkilemektedir. Bursa ili iskenderi ile ünlü bir şehir olsa da mantı da aynı derecede tüketilmektedir. Evde ek iş yapmak isteyenler için son önerimiz mantı yapma işidir. Kilo usulü çalışma anlayışı ile birlikte ekonomik olarak biraz rahatlamak için bu işi yaparak para kazanabilirsiniz. 

Bursa ve çevre illerde bulunan ek işleri sizler için sıraladık:

1- Tesbih Dizme

2- Davetiye Katlama 

3- Evde Ütü Yapma İşi

4- Tülbent İşleme 

5- Overlok 

6- İplik Temizleme

7- Havlu Kenarı Yapma 

8- Nikah Şekeri Paketleme

9- Kına Paketleme 

Bursa’da Tekstil Sektöründe Hangi Ek İşler Vardır?

Bursa ili ve çevresi tekstil sanayii konusunda oldukça gelişmiş bir bölgedir. Doğal olarak bu bölgede bulunan tekstil işletmelerinde ek iş arayan insanlar için birçok fırsat bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse iplik temizleme bir tekstil ürünün paketleme öncesi son aşaması olarak karşımıza çıkar. 

Bursa kendine özgün benzersiz yapı ve tasarımları ile ilgi görmektedir. Dolayısıyla tülbent işleme de ek iş olarak tercih edilebilecek işler arasında bulunuyor. Herhangi bir ek iş talebinde bulunabilmek için ya firmaların insan kaynakları ile görüşmeniz gerekir ya da sosyal medya hesapları üzerinden iletişim kurmanız gerekir. 

Tavsiye Edilen İçerik: İpek ve İpekli Ürünlerin Yapım Aşamaları Neler?

Bursa Kapalı Çarşı’da Yapılacak Ek İşler

Bursa’da Kapalıçarşı’da ek iş sahibi olmak istiyorsanız el işlerine yatkınlığınız olması gerekir. Turistlerin keyifle ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Kapalıçarşı’da farklı farklı kökenlerden birçok ürün satışı yapılmaktadır. Havlu kenarları, oya işleri ve nevresim kenarları gibi işlerin titiz ve düzgün bir çalışma ile yapılması gerekir. Kendi yaptığınız oya ve tülbent gibi ürünleri satmak istiyorsanız Kapalıçarşıdaki dükkanları gezerek ürününüzü ve işlemelerinizi göstermeniz gerekmektedir. Bu şekilde kendinize ek iş bularak ekstra bir gelir kaynağı elde edebilir ve ekonomik anlamda ferahlayabilirsiniz.

Organizasyon Firmaları İçin Yapılan Ek İşler

Organizasyon ile ilgili olan ek işler çoğunlukla süsleme ve paketleme işleri olmaktadır. Kına paketleme, nikah şekeri paketleme gibi işler ile ek iş sahibi olabilirsiniz. Paketleme işinde her paketin aynı şekilde olmasını isteyen firmalar tek elden çalışmaya sıcak bakmaktadır. Organizasyon firmaları süsleme işine paketleme işinden daha çok ek iş imkanı sunmaktadır. Örnek olarak nikah şekeri üzerine yapılacak olan güzel görünümlü kurdele bağlama ve boncuk işleme gibi şeyleri söyleyebiliriz. 

Bursa’da Tesbih Dizme Ek İşi Nedir?

Bursa genelinde satışı oldukça fazla yapılan ürünlerden biri de tesbihlerdir. Mevlitler ve cemiyetlerde hediye olarak insanlara dağıtılan tesbihler çarşıda satılmaktadır fakat tesbih üreticisi firmalar ihtiyaçları olduğundan dolayı ek iş olarak tesbih dizme işi yapacak eleman aramaktadır. 

Bursa’nın en ünlü camiilerinden biri olan Ulu Camii çevresinde tesbih satışları yapılırken en çok tesbih satışı bayram zamanları görülmektedir. Durum böyle olunca bayram zamanları tesbih dizme konusunda ek iş ortamı oluşmaktadır. 

Çok fazla sipariş ve yoğunluk olduğu dönemlerde Bursa’da bulunan tesbih üreticileri evlere iş göndererek vatandaşlara ek iş imkanı sunmaktadır. Evinizde oturarak dizeceğiniz tesbihler ile birlikte bir miktar gelir elde edebilirsiniz. 

Eğer tesbih dizmek ve para kazanmak istiyorsanız herhangi bir satıcı ile anlaşmadan da ip ve boncuk alarak tesbih dizme işini yapabilirsiniz. Ek iş ile yaptığınız tesbihleri satarak ekstra gelir kaynağı bulabilirsiniz.